Чому мені не щастить? 15 причин невезіння

Невдача, невдаха – слова, які ми так не любимо вимовляти, можна сказати, боїмося. Люди століттями намагалися приманити до себе удачу за допомогою різних оберегів, ритуалів і заклинань. Вважається, що везіння – штука примхлива, логіці і законам не підвладна.

Хтось винить у своїх невдачах себе, а хтось – кого завгодно і що завгодно навколо: від сусідів до уряду і плям на Сонці. Можливо, мають рацію і ті, й інші. Але, на жаль, над плямами на Сонці ми не владні, а от спробувати змінити щось в собі самому, щоб схопити за хвіст пані Фортуну – цілком реально. Для цього потрібно трохи подумати і визначити, що ж нам заважає бути щасливими.

1. Недолік інформації та розуміння того, що відбувається

Отримуючи в школі різноманітні знання, ми, тим не менш, в більшості своїй не готові до того, щоб в реальному житті пов’язувати отриману інформацію в загальне причинно-слідче полотно. Причин тому декілька. По-перше, обсяг одержуваних нами знань дуже великий, і в цьому інформаційному потоці немудро загубитися. По-друге, сучасна система освіти, відійшовши від академічних принципів подачі інформації, переважно сконцентрувалася на так званому «мозаїчному» методі навчання, коли знання даються не з точки зору системи в цілому, а окремо по кожній дисципліні, без розуміння взаємозв’язків між різними дисциплінами. Як би там не було, виходячи з шкільних стін в реальне життя, нам необхідно чимало постаратися, щоб за допомогою самоосвіти, логіки та інтуїції «зшити» отриману нами мозаїку в реальне цілісне полотно, і тим самим полегшити розуміння що відбуваються навколо нас життєвих процесів.

2. Психологічне невігластво

Як показує практика, знання психології – одна з основ для досягнення життєвого успіху. На жаль, більшість з нас живе з різними дитячими психологічними травмами, закладеними згубними програмами, і навіть не підозрює, що від цього тягнучого назад вантажу можна позбутися, щоб поглянути на світ зовсім іншими очима. Лише деякі наші співгромадяни вміють правильно будувати відносини з близькими людьми, колегами по роботі і друзями, справлятися з власними емоціями… але ж без цього так складно домогтися успіху в багатьох сферах нашого життя!

3. Банальна лінь

Небезпека ліні – в тому, що вона чудово мімікрує, маскуючись під усілякі причини і приводи для бездіяльності. Зрозуміло, бувають випадки, коли таке бездіяльність лінню не є, – скажімо, розтягнуте в часі прийняття рішення на певному етапі не передбачає активних дій. Але в більшості ситуацій, на жаль, саме лінь не дає нам досягти багато чого в нашому житті. Визначити, лінуємося Чи ми, або ж для нашої бездіяльності існують об’єктивні причини, можемо тільки ми самі. Психологи визначають лінь як відсутність явно необхідних дій без об’єктивних причин. Якщо ви в черговий раз внутрішньо аргументуєте свою бездіяльність, – постарайтеся бути чесними самі з собою: чи справді для нього є об’єктивна причина?

4. Духовна незрілість

Як правило, ми всі занурені у свої проблеми настільки глибоко, що забуваємо банально порадіти свіжому ранку і починається дню. Наш довід, як правило, непереможний: у мене проблеми, мені не до радощів! А дарма. Саме вміння бачити малі світлі моменти в житті допомагають налаштуватися на те, щоб сприймати велику радість. Якщо людина духовно сконцентрований тільки на своїх проблемах, йому з них навряд чи вдасться вибратися.

5. Відсутність логічного мислення

Багато проблем в житті людини виникають від того, що він робить невірні висновки з того, що відбувається, неправильно планує необхідні дії, які можуть допомогти виправити ситуацію. Причина цього – в слабкому логічному мисленні, нездатності задати собі і оточуючим правильні питання, в яких, як відомо, вже криється половина відповідей. На мій погляд, іспит за логікою слід зробити обов’язковим для випускників будь-якого навчального закладу, адже саме логічне мислення допомагає нам не накоїти помилок.

6. Відсутність парадоксального мислення

Парадокс – це суміщення на перший погляд несумісних речей. Здавалося б, навіщо це нам в житті? Але саме здатність поєднувати непоєднуване часто є запорукою успіху і прийняття правильного рішення. Тренуйте свій мозок, періодично виводячи думка за рамки загальноприйнятих обмежень, і одного разу цей навик послужить вам гарну службу.

7. Нерішучість і боягузтво

Ви жахнетеся, якщо дізнаєтеся, скільком людям навколо вас заважає стати щасливими і успішними… зайва скромність. «Весь світ для інших, а мені потрібно посунутися» – пагубнее цієї думки складно собі уявити. Скільки несовершённих справ, незроблених перших кроків поховані в нашому минулому саме завдяки нашій боягузтві і нерішучості! Скільки втрачених моментів, шансів, можливостей загублені в результаті коливань і порожніх побоювань! Скромність, звичайно, прикрашає людину … але тільки в тому випадку, якщо є, що прикрашати. Подумайте про це.

8. Життя – чернетка

Часто можна побачити, як люди, здавалося б, цілком здатні впоратися з певними обставинами свого життя, реагують на них так, немов вони – першокласники з двома зошитами: чистовик і чернеткою. У чернетці можна «спробувати», допустити помилку, написати недбало – вірно? Ось і в реальному житті такі люди чинять так, немов пишуть в чернетці – упівсили. А між тим, життя не прощає подібного до себе ставлення. Не буває в ній чорнових днів і годин, та що там – навіть чорнових секунд не буває, все – всерйоз, все – реально, «набіло». Як тільки ви це зрозумієте, необхідність в «чернетці» відпаде, а намір зробити що-небудь всерйоз потягне за собою певний потенціал, який додасть вам сили, а вашій справі – успішність.

9. Проблеми зі здоров’ям

Наше тіло – не така вже вічна розкіш, щоб ставитися до нього з зневагою. Сили з часом зменшуються, з’являються проблеми, хвороби. Щоб у відповідальний момент ваше тіло вас не підвело, приділяйте йому регулярне увагу. Робіть ранкову зарядку, ходіть в спортзал або басейн, стежте за своїм здоров’ям, по необхідності відвідуйте лікарів. Чим довше вам вдасться зберегти своє здоров’я, тим більш продуктивною та успішною буде ваше життя.

10. Усвідомлення своїх бажань і цілей

Найчастіше наше життя проходить марно і пусто, якщо ми не знаємо, чого хочемо. Постарайтеся завжди усвідомлювати свої бажання і причини їх виникнення. Чітка постановка мети багато в чому полегшує шлях до її досягнення. Ви небагаті і «хочете розбагатіти?» А навіщо? Як ви збираєтеся розпорядитися грошима? І скільки вам їх необхідно? Спробуйте чітко вибудувати в розумі цей ланцюжок, і переконайтеся самі: таким чином набагато легше досягти успіху і везіння.

11. Нічого не дається даром

Цю істину варто запам’ятати всім, починаючи з найніжнішого віку. Любов до дармівщини ще нікого не зробила щасливим. Підібрані «на халяву» крихти зі столу пані Життя ще нікому не принесли добра. Необхідно усвідомити, що все, що ви хочете отримати, має бути зароблено – вашими мізками, руками, винахідливістю, кмітливістю, силою… Задарма нічого в цьому житті не дається, це – закон.

12. Свобода і відповідальність

Якщо людина раптом знаходить свободу, він, як правило, тут же гарячково шукає, кому б її вручити. На жаль, так влаштовано більшість і нас. Свобода – це відповідальність, здатність відповідати за свій вибір і вчинки. Це доступно далеко не кожному. Потрібно мати певну сміливість, щоб відчути себе вільним і прийняти власне рішення.

13. Боязнь публічності

Придивіться до блогах і форумах. Чи багато на них учасників, які показують в профайлах власні обличчя? Боязнь публічності, страх виділитися із загальної маси – одна з основ, на якій стоїть невдаха. «Нехай у натовпі, аби тільки не помітили!» Але ж, якщо не помітять, то не помітять вже все. І Удача – в тому числі …

14. Відсутність інтуїції

Інтуїтивне чуття, внутрішній голос – дуже важливий фактор, який ніяк не можна скидати з рахунків. Наша інтуїція, здавалося б, подібна оперативної пам’яті комп’ютера: вона видає підказки та рішення, здавалося б, ні на чому не засновані. А між тим, це не так. Наша інтуїція спирається на сукупність вже накопичених в процесі життя знань і набутий досвід, тільки от простежити всі ці логічні ланцюжки ми часом не в змозі. Довіряйте їй! Якщо ви не чуєте свій внутрішній голос, везіння буде частіше обходити вас стороною.

15. Негативне сприйняття отриманого досвіду

Припустимо, ви залишилися без прекрасної роботи з причин, що не залежать від вас. Як ви поступите – як невдаха або як везуча людина? Невдаха буде без кінця нарікати на подію, шукати причини, звинувачувати колишнє начальство, уряд, косо що ліг на небосхилі зірки… і в підсумку так і залишиться без роботи. Улюбленець Фортуни ж тільки потисне плечима і посміхнеться: скільки прекрасних можливостей відкриває перед ним звільнення! Може, це шанс змінити професію, реалізувати себе в давно бажаної сфері? Пам’ятайте, що якщо світ відбирає у вас одну можливість, натомість він неодмінно дає вам іншу. Умійте знаходити позитивні сторони в тому, що відбувається, і удача обов’язково підсадить вас до себе в сідло!

Перераховані проблеми не обов’язково всі ставляться саме до вас. Але вчитайтеся уважніше, і, швидше за все, ви відшукаєте в деяких пунктах прояви власної поведінки і реакцій. Постарайтеся позбутися від того, що вам заважає стати успішними. Зрештою, спробуйте просто ненадовго змінити щось у своєму житті, і подивіться, чим це обернеться для вашого везіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *