Як видалити подряпини з скла?

Часто буває так, що на скляній поверхні з’являється подряпина. Це може бути скло у вашому автомобілі або скляний стіл у вітальні. Також ситуація може стосуватися звичайного скла в квартирному вікні, безнадійно зіпсувала його зовнішній вигляд. Як же зробити так, щоб подряпина зникла? Для цього є кілька способів.

Залежно від місця розташування подряпини вибирають спосіб її усунення. Наприклад, якщо пошкоджено лобове скло у вашому автомобілі, акваріум або віконне скло, то вкрай небажано виконувати видалення подряпини зі скла методом шліфування. Чому?

Після процедури поверхня стане нерівною, хоча спочатку це може бути непомітно. В результаті огляд буде спотворений линзообразной поверхнею скла. Як же позбутися від подряпин на таких поверхнях?

Кращим вибором в даній ситуації буде полірування. Це щадний метод, але підходить він лише для видалення дрібних подряпин. Після такої процедури скло стане ще більш прозорим, ніж раніше. Також можна придбати спеціальну пасту для усунення подряпин на склі. Кількість мікрон в зернах пасти вказує на сферу її застосування. Чим нижче цей показник, тим дрібніше подряпини можна закрити такою пастою. До речі, така паста підійде і для усунення плям, які дуже важко вивести.

Видалення дрібних подряпин

Для роботи потрібно:

– Шматок бавовняної тканини 150 х 150 мм,

– Паста ГОІ (4957, 4959),

– Масло машинне,

– Поліроль (4958).

Ваші дії:

– Кладемо скло на рівну поверхню,

– Наносимо на подряпину кілька крапель машинного масла,

– На тканину наносимо пасту,

– Круговими рухами шліфуємо поверхню уздовж подряпини.

У ході роботи доводиться додавати масло і пасту. Цей процес не швидкий і може зайняти до 1-2 годин (залежно від глибини подряпини). Маючи в наявності шліфмашинку і повстяний шліфувальний круг, можна прискорити цей процес. Головне тут не перестаратися. Виконувати видалення подряпини на склі тільки на малих обертах шлифмашинки.

Кажуть, що в таких випадках замість пасти допомагає дешева зубна паста українського виробництва і зубний порошок. Стверджувати не беруся. Не пробував. Хоча армійські бляхи на ременях шліфувалися чудово.

Дізнайтесь – Чому запотіває стікло в автомобілі і як з цим боротися?

Шліфування поверхні підійде лише у випадку з дуже товстими скельцями, на яких утворилися великі подряпини або безліч дуже дрібних. Роботу можна проводити вручну або скористатися спеціальною машиною. Якщо ви вирішили впоратися з подряпинами вручну, то будьте готові до труднощів. Справа ця копітка і тривала.

Для ручної шліфовки використовують грубозернисту наждачний папір або грубозернисту пасту для шліфування. Чим глибше подряпини, тим крупніше повинні бути зерна в папері або пасті. Шліфування відбувається в кілька етапів. Причому, перший етап починають з самого великого зерна і далі його розмір поступово зменшують. Після шліфування необхідно ретельно відполірувати виріб.

Для запобігання помилок в процесі роботи, краще спочатку спробувати усунути подряпину з невеликого шматка скла. Так ви точно будете знати, що не зіпсуєте виріб.

Використовуючи спеціальний набір пристосувань і засобів, видалення подряпин зі скла можна виконати з високою якістю. Але це, швидше за все, набір для професіоналів і, навряд чи його доцільно купувати для домашнього використання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *