Як вести себе в стресових ситуаціях

Найперша реакція на стрес – це паніка, яка здатна відключити тверезість розуму.

Життя непередбачуване, ми не можемо вгадати події наперед, але ми можемо до них підготуватися.

1. Тільки спокій!

Згадайте, коли занепокоєння допомагало вирішити ту чи іншу ситуацію? Ніколи! А драматизація в стилі «а що тепер буде» тільки посилювала нашу нервозність.

У стресовій ситуації ніколи не варто керуватися принципом «куди люди, туди і я!» Дайте собі 2-3 хвилини просто подумати і оцінити ситуацію. Для цього можна зробити глибокий вдих і вихід, щоб привести в норму пульс, а разом з ним і зібрати думки. Також можна подумки дорахувати до ста.

2. Знати, що робити

Часто, коли трапляється стресова ситуація, з’являється страх неминучості, тому що людина не знає, що йому робити! Тому рекомендуємо, щоб у телефоні завжди були «номери першої необхідності». Це пожежна (101), міліція (102) і швидка допомога (103). Зробіть на них швидкий набір, коли не потрібно шукати в телефонній книзі, а досить затиснути одну цифру телефону і він набирає номер. Також, якщо ви міняєте свій звичний маршрут, наприклад, спочатку вам потрібно піти на зустріч, а потім на роботу, завжди попереджайте своїх близьких про такі зміни. Важливо, щоб хоч одна-дві людини були в курсі того, де ви в даний момент знаходитеся.

3. Вміти надати першу допомогу

Часом найпростіші знання та вміння допоможуть врятувати не тільки чиєсь життя, але і свою. Природно, палять з собою, щоб зупинити кровотечу ніхто з собою в сумці не носить. Але можна пожертвувати шматком свого одягу. Головне – вчасно зметикувати і зорієнтуватися. Також не варто керуватися принципом «сам помру, але друга спасу». Може статися, що ви єдина людина, яка вміє робити штучне дихання, так що спасайте себе і допомагайте всім іншим.

Яка б ситуація не була, найголовніше правило – не розгубитися і навіть мислити неординарно, намагаючись знайти правильне рішення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *