Вибір друзів диктують… гени

ДНК людини може зіграти велику роль в тому, з ким вони вирішують «повестися», – кажуть американські вчені.

У ході дослідження команда вчених з Єльського і Каліфорнійського університетів проаналізували гени більше 1 900 осіб – вони були друзями, не пов’язані спорідненістю, або просто незнайомими людьми. Всього було враховано близько 500 000 однонуклеотидних поліморфізмів – показників генетичної мінливості.

Потім дослідники підрахували коефіцієнт спорідненості, використовуючи маркери спочатку пар друзів, а потім необізнаних один одному людей, і знайшли, що цей коефіцієнт трохи вище серед друзів.

Дослідники виявили, що друзі розділяють близько 1% генів, тобто у них більше спільних генів, ніж у просто незнайомих людей. «Один відсоток не може звучати багато для непрофесіонала, але для генетиків це значне число. Тим не менш, ми так чи інакше, серед безлічі можливостей, інтуїтивно вибираємо собі в друзі людей, які нагадують нам нашу рідню», – розповів співавтор дослідження Ніколас Хрістакіс.

Дослідники також розробили алгоритм обчислень ймовірності дружби – тепер вчені зможуть передбачити чи будете ви дружити з ким небудь чи ні на основі генетичних маркерів. Точно так прогнозують ризик розвитку ожиріння або шизофренії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *