Небезпеки безпечної гри або як перестати боятися

Не потрібно далеко ходити, щоб почути про те, як небезпечно ризикувати. Коли я був молодий, мені теж говорили про «небезпеку від незнайомого». Коли я став старшим, говорили про небезпеки, що підстерігають мандрівників. Нам щодня нагадують про це в новинах. Увімкніть телевізор – і дуже швидко почуєте десятки причин боятися, а не ризикувати. Але як щодо небезпек безпечної гри?

Озирніться на своє життя і подумайте про кожного своєму рішенні. Коли ви вважали за краще залишитися в безпеці, піти простим шляхом? Який досвід ви пропустили? Яких дивовижних людей не зустріли?

Те, що здавалося таким страшним і ризиокваним в той час, тепер може здатися упущеної можливістю. Так, про це почуєш нечасто. Ви не побачите в новинах заголовки «Не почав бізнес через власного страху» або «Людина кидає неприємну роботу і жалкує, що ніколи не ризикував заради своєї мрії».

Ми відмінно бачимо небезпеки ризику, вони у всіх на слуху. Наприклад, розповідь про туриста, якого пограбували, або про збанкрутілої компанії.

Небезпеки безпечної гри проявляються повільніше. Але в довгостроковій перспективі вони не менш руйнівні.

Безпечний рух по життю може означати:

Роботу або відносини, які вам не подобаються;

Відкладання вашої мрії в довгий ящик;

Ніколи не розкрити свого справжнього потенціалу;

Втрачені можливості;

Менше пригод і радощів життя.

Прагнути до безпеки – природно.

Лауреат Нобелівської премії психолог Деніел Канеман якось написав: «Для більшості людей страх втратити 100 $ сильніше, ніж надія отримати 150 $».

Іншими словами, наше прагнення зберегти статус-кво перевищує мотивацію отримати прибуток. Люди воліють уникнути втрат. Ми працюємо, щоб зберегти те, що є, не думаючи мріяти про придбання чогось понад те. Ось чому люди залишаються на роботі, яку ненавидять. Це те, що утримує нас від змін на краще і від досягнення мрії.

Але так жити – означає заперечувати саму життя. Ви не можете рости як особистість, якщо не можете переступити через статус-кво. Усе, що вам потрібно зробити, – почати жити таким життям, яким вам хочеться. Або «найбільш прийнятною».

Для того щоб обійти «небезпеки безпечного шляху», ми повинні подолати себе. Це означає і подолання страху прийняття рішень, навіть якщо рішення виводять нас із зони комфорту.

Проблема ще й у тому, що ми занадто часто дозволяємо нашим страхам і емоціям виходить з-під контролю. Ми дозволяємо їм виглядати більше, ніж є насправді, і це дає спотворене уявлення про дійсний стан речей. Це заважає приймати жорсткі, ризиковані рішення, які могли б покращити наше життя.

Всякий раз, коли ви виявите, що страх заважає вам прийняти рішення, подумайте:

1. Які ваші страхи?

Будьте конкретні. Запишіть всі свої страхи. Що може піти не так? Що найгірше, що може трапитися?

2. Наскільки велика ймовірність того, що все піде погано?

Подивіться на кожен страх, який ви записали, і проаналізуйте його. Дайте своїм страхам чесну оцінку. Запитайте себе: чи справді вони засновані на реальному досвіді або повністю ірраціональні?

З якою ймовірністю відбудеться те, чого ви боїтеся? Постарайтеся бути об’єктивні. Наприклад: «ймовірність такого розвитку подій 10%, а такого – 30%».

3. А що найкраще, що може трапитися, якщо ви зробите це?

Перелічіть всі можливі позитивні результати свого рішення. Можливо, ви виконаєте свою мрію? Могли б ви отримати те ж саме від теперішньої своєї роботи або від нинішніх відносин? Записуйте все!

Потім погляньте на ці два списки. Потенційні вигоди переважують можливі невдачі?

Недавно я прийняв рішення, якого боявся. У мене була можливість прибутково вкласти якусь суму грошей, але я боявся це робити. Я розглянув всі свої страхи, проаналізував їх – і побачив, що емоції затулили від мене справжню картину. Мій найбільший страх – не одержати прибуток. Найгірший сценарій – втратити все.

Але при уважному розгляді виявилось, що шанс втратити все був низьким – і навіть якщо б це сталося, то я практично не втратив би занадто багато, бо почав би я з інвестування невеликої суми.

Кращим результатом, який я міг припустити, було – заробити гроші і отримати нове джерело доходу.

Все виявилося не так вже й страшно, як думалося спочатку. Я зважив всі варіанти і вирішив ризикнути. Я відійшов від своїх страхів і почав мислити логічно.

Коли ви дивитеся на світ крізь завісу ваших страхів, то не можете бути господарем свого життя. Страхи тримають вас подалі від нових можливостей. Відлиньте емоції, це допоможе побачити: прийняти ризик – так страшно, як здавалося.

Я витягнув цінний урок з того періоду мого життя, коли я грав тільки безпечно. Тепер кожне нове рішення я бачу як можливість покращити своє життя.

Коли ви починаєте приймати ризик, то звільняєте себе від страхів, і тоді ви зумієте досягти більшого!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *