Як спати і висипатися – корисні рекомендації

Для тих, у кого ніколи не було проблем зі сном, питання гарного сну може і не стояти зовсім. Але більшість людей швидше за все вже встигли зіткнутися з такою неприємністю, як безсоння. Хоча частіше наші проблеми зі сном складно назвати таким серйозним словом, як безсоння. Буває, що просто складно заснути, а вранці є відчуття, що сну не вистачило. Якщо це про вас, то одного разу потрібно зупинитися і чесно відповісти собі на питання, коли ви готові зайнятися цим питанням. Краще прямо сьогодні.

Сон впливає взагалі на все: загальне самопочуття, енергію або її відсутність, зовнішній вигляд шкіри, навіть блиск в очах. Дієтологи до речі відносяться до сну, як до кращого доповненню до будь дієт. Багато хто, на жаль, можуть нехтувати сном. Коли навколо стільки цікавого, буває складно загасити світло, закрити facebook та instagram і лягти спати. Якщо ви лягаєте пізно або довго не можете заснути, природні цикли збиваються і з’являються стану невдоволення життям і небезпека серцевих захворювань, не кажучи вже про проблеми із зайвою вагою. Ми створені не для того, щоб весь час знаходиться в гонці. Після насиченого дня нам потрібен повноцінний відпочинок. Нижче кілька порад, як засипати спокійно і без зайвих думок, а прокидатися легко і в хорошому настрої!

Що впливає на тривалість сну?

День:

Прокидайтеся правильно

Дослідники вважають, що якщо вам потрібен будильник, щоб прокинутися, значить, ви спите неправильно. Будильники переривають цикл сну до його завершення. Є кілька способів, як можна прокидатися без дратівної дзвону. Наприклад, є годинник, які імітують світанок і будять вас світлом, що є більш природно, ніж звук. Також є різні програми для iphone, наприклад, sleep cycle. Воно аналізує ваш сон і будить, коли ви знаходитесь в підходящої фазі. Прокидаючись таким способом, ви будете почувати себе відпочив і розслабленим.

Відпочивайте протягом дня

Знайдіть тихе місце в офісі і протягом 5 хвилин зосередьте увагу на своєму диханні, потім на руках і ногах. Сповільнюючи свій розум і заспокоюючи тіло, ви знімаєте напругу.

Гуляйте на свіжому повітрі

Ми живемо і працюємо в штучно освітлених приміщеннях і забуваємо, як важливий денне світло. Природне світло, проходячи через наші очі, регулює біологічний годинник, і наш мозок звільняє хімічні речовини і гормони, які важливі для сну. Хоча б півгодини прогулянок під час робочого дня зроблять ваш сон міцніше і спокійніше.

Робіть вправи

Заняття спортом допомагають нам солодко спати. Кращий час – за 4-6 годин до того, як ви збираєтеся лягти в ліжко, але не пізніше 20-00. Якщо у вас є час на заняття з ранку, обов’язково скористайтеся ним. Вправи подають потрібні сигнали тілу, які сприяють глибоким фазами сну. Крім того, фізична втома дуже добре діє на швидкість того, як ми засинаємо.

Будьте уважні до того, що ви їсте

Цукор, солодкі сиропи, оброблені і рафіновані продукти серйозно впливають на ваш сон. Також, якщо хочете спати міцніше, уникайте молочних продуктів і мучного. Спогади з дитинства про молоко і хліб з медом на ніч, як бачите, тут зовсім не підуть на користь. Ну і, звичайно, не варто запускати роботу шлунка перед сном, дозвольте організму зосередитися на процесі відновлення – так сон буде міцніше.

Вечір:

Стати оффлайн

За годину до того, як ви вирішили лягти спати, вимикайте телефон, телевізор і оточуйте себе коханими людьми або книгами, при читанні яких не потрібно напружувати мозок – пригоди або романи саме те.

Підготуйтеся до сну

Увімкніть тьмяне світло, повільну музику або прийміть теплу ванну – величезна просте і недороге задоволення, про яке ми часто забуває.

Успокойне розум

Найчастіше людям буває складно заснути від постійних думок, які крутяться в голові. Привчіть себе робити прості дихальні вправи і медитувати. Це допоможе вам зменшити стрес і заспокоїти розум.

Ніч

Режими

Перш за все, визначте ідеальне саме для вас час для того, щоб відправитися спати. Це не обов’язково 11 годин вечора, у когось пізніше, у когось раніше. Просто постарайтеся відчути свій організм. Після цього вирішіть для себе, скільки разів на тиждень ви можете порушувати цей графік. Дуже складно в один момент докорінно змінити свій графік, але спробувати лягати в нормальний час кілька разів на тиждень можливо.

Спіть в темряві

Ми потребуємо в повній темряві, щоб виділявся гормон сну мелатонін. Якщо ви лягаєте спати при світлі, це порушує ваші добові ритми. Навіть найдрібніші джерела можуть порушити виробництво гормону сну. Намагайтеся, щоб в спальні не перебували включені зарядки мобільних телефонів, монітори комп’ютерів, годинник DVD і т.д. Вікна також повинні бути щільно зашторені. Якщо це неможливо, надягайте маску на очі.

Провітрюйте спальню

Приміщення, в якому ви спите, має бути прохолодним. Зниження температури навколишнього середовища посилає сигнал для мозку, що пора запускати гормон сну. Тому важливо, щоб в жаркий час спальня добре провітрювалася.

Не ігноруйте шум

Ви не повинні спати при шумі. Якщо ви живете в шумному районі, вас турбують сусіди або домашні тварини, – обов’язково використовуйте бeруші.

Вибирайте постільна білизна з 100% бавовни

Кажуть, що ми в ліжку проводимо майже третину свого життя, тому важливо, щоб цей час було максимально комфортним. Постільна білизна з 100% бавовни з високою щільністю ниток зробить ваш сон ще приємніше.

Ароматерапія

Це не жарти, кілька крапель лавандового масла дійсно допоможуть вам легше заснути. Спробуйте, головне не надто багато, щоб запах був ненав’язливим.

Включивши ці поради у ваше життя, ви відчуєте колосальну різницю! Тому що сон – це та нитка, “яка пов’язує здоров’я і ваше тіло”, – слова англійського поета Томаса Деввера. Ну і звичайно, любите себе – це головне правило в турботі про своє здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *