Як розвинути інтуїцію з дитинства?

Сучасний світ, з його шаленими ритмами, став для більшості людей не помічником, а тягарем. Багато хто скаржиться на відсутність сенсу в своєму житті, втрату настрою або хронічну втому. Ще молоді люди, але вже втратили життєві орієнтири, починають просто зупинятися у своєму розвитку.

А тим часом, кількість інформації, одержуваної людиною щодня, невблаганно зростає. Всі сложней орієнтуватися в новинах. Як розібратися, яка інформація може знадобитися завтра, а що є просто сміттям?

Крім того, світ став нестабільним з точки зору звичайної людини. Сьогодні людина працює за своєю спеціальністю, яку так довго освоював, але оновлюються технології, і завтра він виявляється непотрібним – «Час помінялося». Виходить, що людина ставати заручником своєї роботи, він змушений триматися за неї, інакше опиниться за бортом життя.

Про творчість

Все б нічого, якби метою економіки було забезпечення потреб і розвиток людей, але поки що це не так. У сьогоднішньому світі затребуваним виявляється той, хто вчасно зумів швидко перебудуватися, хто більше проявив свої творчі здібності. За визначенням:

Творчість – процес діяльності, що створює якісно нові матеріальні і духовні цінності або підсумок створення об’єктивно нового (все та ж Вікіпедія).

Однак домінуюче уявлення про творчість у переважної більшості людей обмежується танцями, малюванням та піснями, багато в чому завдяки, підтримуючого цей стереотип, телебаченню через програми «Танцюють всі», «Х-фактор» і багато інших.

І ось вже батьки не розуміють, що відправляти в дальній космос експедиції, будувати кораблі, лікувати людей та багато іншого – це теж творчість. У будь-якій галузі потрібні професіонали-творці, думаючі нестандартно, здатні приймати оригінальні рішення. Чи здатний на це кожна людина? Чи є у нього здатності швидко міняти свої звички, входити в нові ролі, освоювати нові знання? Причому робити це легко, без стресів для свого організму і психіки.

Так, є! Потенціал людини справді величезний. Потрібно скористатися своїми можливостями, і придбати найголовнішу звичку – швидко змінювати свої звички!

Про гнучкості мислення

Особливо важливо оволодіти цим навиком ще в ранньому віці. А нам, дорослим-батькам, потрібно допомогти дітям підготуватися до майбутнього дорослого життя, до професій майбутнього, яких ще не існує. Адже вже сьогодні, людина повинна бути готова до того, щоб стати фахівцем майбутнього. Але чи готове сучасна освіта до таких завдань? Чи допоможе у вирішенні цих питань англійську мову або танці? Безумовно, розвиток дитини в цих напрямках не буде зайвим, але вони не вирішать завдання описану вище.

Якщо ми уважно подивимося на наше життя, то напевно звернемо увагу, що від більшості людей, занурених у «інформаційні шуми», вислизає щось, чим повинен володіти кожна людина. Йдеться про інтуїцію, особливо потрібною в прогнозуванні будь-яких життєвих ситуацій, якими ми управляємо кожну секунду або збираємося керувати в планованому майбутньому. Не важливо, чи йде мова про управління розмовою між двома людьми або управлінні літаком, фірмою і т.п.

Вести мову про управління, не розглядаючи психіку людини, задіяну в цьому процесі, не можна. Психіка – є система управління людиною. Найчастіше вона мало нами контролюється, пускаючи всі процеси, в яких ми беремо участь, на самоплив. Але є можливість керувати своєю психікою.

– Як ви думаєте, що відрізняє фахівця в конкретній галузі знань, від звичайної людини?

– Перш за все бачення процесів.

Про очі і мозку

Часто доводитися чути думку про те, що людина бачить очима. Але очі тільки виконують роль датчиків. Людина бачить мозком. Якщо це по-вашому дурість, тоді ніколи ні кому не розповідайте, що ви спите з закритими очима. Інакше як же ви бачите сни?

Один і той же предмет художник і не художник бачать по-різному. Тут окуляри одягай – не одягали, все одно нічого не поміняється. У художника і у звичайної людини абсолютно по-різному сформуватися сприйняття. Або інший приклад. Хірург, як фахівець, бачить, який потрібен інструмент для проведення операції. А якщо поряд з ним найгеніальніший людина, але не лікар, чи буде цей геній бачити також як фахівець? Звичайно ні. Це пов’язано з формуванням «мислеобразів» в психіці (головному мозку) людини. Зір і ведення це різні речі.

Знаннями та досвідом людина бачить все інакше. Ось що відрізняє гарного фахівця від посереднього.

Уявіть собі, що людина може придбати інструмент власного розвитку, що дозволяє бачити на мікро-і на макрорівні, робити діагностику власного або чужого організму, моделювати минуле і майбутнє, дивитися в дальній космос, прогнозувати різні життєві ситуації. Які можливості з’являться, наприклад, у доктора, який засвоїв такий інструмент?

Кольорові карти

Тільки уявіть: ви приходите до лікаря, який бачить вас як рентгенівський апарат, і відразу знає, як вам допомогти, що б ви стали здоровою людиною. А якщо це ви можете зробити самостійно? Такі здібності можуть бути застосовані не тільки в медицині. Уявите собі механіка, який кинувши погляд на автомобіль, вже бачить поломку. У будь-якій галузі людського життя можна застосувати ці здібності. Що власне, людина і робить тільки не в тому обсязі який описаний, і не замислюючись над тим, як у нього виходить вгадати ту чи іншу ситуацію, пов’язану з його життєдіяльністю.

Про бачення без допомоги очей

Багато, читаючи цю статтю, скривляться в сарказмі і порахують все написане тут маренням. Але не будьте такі категоричні. Адже навіть скептики майже щоночі користуються цим унікальним інструментом, і бачать багато що без допомоги очей – сни сняться всім.

Люди бачать мозком. Так чому питається, бачачи сни мозком (з закритими очима), народжуючи в них будь-які картини, в тому числі і віщі, люди не можуть повірити в можливість усвідомленого бачення без допомоги очей, в описані вище здібності? Особливо важко це зрозуміти різного роду вченим, авторитетно заявляє: «Цього не може бути, тому, що не може бути ніколи! А от якщо таке бачення можливо – доведіть, обгрунтуйте, надайте написані про це наукові праці?»

Але не будемо відволікатися. У кожного з нас, особливо у дітей, є всі шанси стати іншими, якісно перетворити себе, розкрити свої здібності, закладені в нас самою природою.
Я займався вивченням цієї особливості головного мозку. За допомогою спеціальних вправ дитини вдається підготувати до ясновидіння зі світлонепроникною пов’язкою на очах. Діти відкривають у своїй свідомості дисплей (екран) внутрішнього бачення, з якого вони зчитують інформацію в образах, читають тексти навіть закритих книг,
тенісрешают математичні задачі. Задаючи таким хлопцям питання, сутності яких вони навіть не розуміють, ми отримували точні, цілком вичерпні відповіді.

Якщо така дитина згодом буде навчений медичним програмам, то він стане експертом-діагностом організму людини. Він буде здатний здійснити діагностику на відстані точніше, ніж найсучасніша медична техніка. Недавно ставилося питання про телебачення, в якому не потрібен матеріальний носій – телевізор. Глядачеві досить надягти на очі пов’язку, відкрити уявний екран і дивитися передачі.

Людські можливості безмежні. Все, що ви можете і навіть не можете собі уявити, людина здатна здійснити, відкривши і освоївши свої здібності повною мірою. Від простого орієнтування в темряві без ліхтарика, до обміну інформацією в образах між окремими людьми і підключення індивідуального інтелекту до ноосфери Землі – пора втілювати в життя заповіти В.В.Вернадского, який висунув свою теорію напевно не без використання внутрішнього бачення.

Про розкриття потенціалу

Творець вклав в людину все найкраще. Але задамося питанням, де зараз це «найкраще»? В барі з сигаретою і пивком, в постійних бездумних розмовах про ганчірки і політиці, в якій переважна більшість розбирається, так само як в ядерній фізиці?

Молодому поколінню треба допомогти не втратити час і розвинути свій потенціал, зумовлений генетикою людини, як ми допомагаємо їм навчитися писати і рахувати. Діти, які вже витратили внутрішнє бачення, отримують шанс уникнути проблем зі здоров’ям самим, а також допомогти своїм родичам в боротьбі з вже набутими протягом життя недугами. Підвищуються здатності до якісного і ефективного утворення. Фантастично поліпшується пам’ять і увагу, що розвиваються у процесі освоєння генетично зумовленого потенціалу людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *