7 способів почувати себе комфортно, кажучи “ні”

Бувають ситуації, коли відмовити незручно, некрасиво і т.д. Ви вагаєтеся, але погоджуєтесь допомогти або виконати ту чи іншу дію. Деякі люди просто не можуть відмовити комусь – огріхи виховання, так би мовити. Часто відмова викликає в вас почуття провини… Ми підготували для вас добірку прийомів, застосовуючи які, ви зможете відмовляти, не відчуваючи дискомфорту, таким чином зберігаючи контроль над своїм життям.

1. Тренуйтеся з одним

Якщо думка про те, щоб відмовити кому б то не було викликає у Вас неприємну тривогу, спробуйте попрактикуватися з одним. Попросіть його скласти список звичайних прохань і спробуйте на них негативно, подолавши своє хвилювання. Вірте чи ні – це один з кращих способів навчитися говорити “ні”. Для більшої реалістичності попросіть свого друга бути наполегливим, це навчить Вас знаходити потрібний спосіб відмови в складнішій ситуації.

2. Аргументуйте

Іноді Ви не хочете сказати “ні”, тому що доведеться аргументувати свою відмову. Приділіть час тому, щоб виявити поважні причини. Ви будете почувати себе краще, тому що усвідомили істинну причину відмови. Ваш співрозмовник не відчуватиме образи, бо зрозуміє, що Ви дійсно не можете допомогти йому зараз. Це психологічно виграшна ситуація для обох сторін.

3. Пам’ятайте про власну важливості

Якщо ви решулярно погоджуєтесь допомогти оточуючим, вони неодмінно скористаються цією перевагою. Раптом ви виявляєте, що у вас немає часу на речі, які дійсно важливі для вас особисто! Якщо Ви відчуваєте дискомфорт через чиєїсь прохання приділити час, увагу і енергію його потребам, подумки нагадайте собі, що Ваші потреби настільки ж важливі. Це не егоїзм – подбавши про себе, ви зможете віддавати свою турботу іншим з більшою ефективністю.

4. Запропонуйте вигідний компроміс

Уявіть, що ви відмовляєте. не промовляючи слово “ні”. Подумайте кілька хвилин про прохання, адресованої Вам. І, якщо можливо, запропонуйте взаємовигідний компроміс. До прикмету, якщо колега просить Вас допомогти з його проектом, погодьтеся, за умови, що він допоможе вам з вашим проектом. Або, якщо ваш друг потребує допомоги при переїзді, запропонуйте допомогу тільки з упаковкою речей. Таким чином, Ви відповіли на прохання позитивно, відповівши негативно на первісну прохання.

5. Дякуйте за звернення

Ви не хочете, щоб Ваша сім’я чи друзі відчували, що ви не дбаєте про них. Це головна причина, по якій люди кажуть “так”, не маючи часу і можливості допомогти. ви можете відмовити, не виглядаючи при цьому байдужим і поганим человеком.Просто додайте “спасибі за прохання!” До Вашого “ні”. Це дасть їм знати про те, що Ви цінуєте, що звернулися з проханням саме до Вас, але дійсно не маєте можливості допомогти прямо зараз.

6. Переадресуйте прохання

Ви завжди говорите “так” людям, які дійсно потребують Вашої допомоги, на шкоду своїм особистим справам. Усвідомте, що Ви – не єдина у світі людина, який може допомогти їм. Запропонуйте когось ще, хто в силах допомогти впоратися з ситуацією і, наскільки Вам відомо, зараз вільний. Вам не потрібно буде говорити “ні”, а той, хто Оратів до Вас з проханням, отримає те, що йому треба.

7. Знайте: Ваша відповідь візьмуть

Перш, ніж сказати “ні” комусь, знайте без тіні сумніву, що він в будь-якому випадку прийме Вашу відповідь, яким би від не був. З усвідомленням цього Ваші слова будуть звучати більш впевнено і щиро. А це означає, що люди дійсно візьмуть вашу позицію і не стануть сперечатися з Вами.

Не важливо, які причини у Вас для того, щоб завжди говорити “так”. Іноді Вам потрібно відмовляти, інакше все закінчиться нервовим виснаженням і стресом. Розумніше навчитися говорити “ні”, не відчуваючи дискомфорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *