Як розпізнати підроблене вино?

Звичайно, ні колекціонер, ні звичайний цінитель не хочуть віддавати великі суми (а часом і цілі стани) за фальшивку. Світовий ринок фальсифікованих колекційних вин оцінюється в сотні мільйонів доларів і влаштований на зразок успішного аукціонного будинку.

Власне, справжні аукціони теж допомагають шахраям провертати великі угоди, розміщуючи їх фальшивки у своїх каталогах. А реальні масштаби чорного ринку порахувати неможливо, адже підробляють не тільки рідкісні і старі вина, навіть рожеве вино за 30 баксів, яке випускають Бред Пітт і Анджеліна Джолі, успішно копіюють по всьому світу — просто тому, що на нього величезний попит.

Як же не стати жертвою винних шахраїв?

Почнемо нашу розмову з етикетки.

Придивіться до папері — не занадто новою вона виглядає для вінтажного вина? Якщо так, то тоді варто провести додаткову перевірку або зовсім відмовитися від покупки.

Іноді підробку може видати зайва акуратність. На старих пляшках зазвичай можна побачити сліди клею, яким клеїли етикетку. На нових або підроблених пляшках такого, як правило, не помітиш.

Більшість виробників вина використовують певний вид паперу в певний період часу. Тому необхідно переконатися, що папір правильного кольору, потрібної товщини і ваги, що нанесені необхідні водяні знаки.

І, зрозуміло, потрібно простежити, як цей папір окислюється з часом. Майстри підробок використовують різні техніки, щоб штучно зістарити етикетку: просочують її чаєм, кавою, брудом або тютюном, покривають деревною смолою, навіть запікають у печі. Розрізняються навіть дрібниці — шрифти і чорнило.

Не меншу увагу потрібно приділяти пробці.

Расселл Фрай, колекціонер, який раніше судився з винними шахраями і запустив сайт, присвячений боротьбі з аферами у цій галузі, радить звернути увагу на штамп, який повинен бути на пробці. Інформація на пробці повинна збігатися з даними про вінтаж на етикетці.

Зазвичай вважається, що чим вже і уродливее пробка, витягнута з пляшки, тим довше вона там перебувала. Однак не поспішайте радіти, відкоркувавши, припустимо, пляшку раритетного Мутон-Ротшильда 1961 року, виявивши почорнілу від часу, розсипається від найменшого зусилля пробку. Справа в тому, що в винах, призначених для тривалої витримки (а це головним чином вина Бордо Гран крю хороших врожаїв), пробка змінюється кожні 15-20 років, інакше зростає ймовірність окислення цінного вина.

В Азії, особливо в Китаї, потрібно уважно читати сама назва вина: хитрі шахраї можуть непомітно поміняти всього одну букву і цього вже достатньо. Приміром, назва австралійського бренду Penfolds шахраї міняють на Penfoids. Іноді шахраї можуть написати Chateaux замість Chateau. Це, звичайно, зовсім дурний ляп, найчастіше трапляються на незнання якихось фактів.

А якщо ви ризикнете купити дороге вино на eBay, то будете піддавати своє здоров’я загрозу. Підроблене вино, куплене через інтернет, могло бути розлито в пляшки в невідповідних для цього санітарно-гігієнічних умовах, пояснюють експерти.

І останнє, але не за значенням — фактор ціни. Якщо ціна на вінтажне вино виявилася заманливо низькою, є привід запідозрити недобре. «Ставитися підозріло до низькими цінами на дорогі вина, крім тих випадків, коли цьому є розумне пояснення, наприклад, розпродаж у зв’язку із закриттям магазину», — кажуть фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *