11 неприємних істин про лідерство

Думаєте, справжнім лідерам легко жити, працювати, приймати рішення? Насправді ці вельми успішні люди часто спотикаються, тривожаться і відчувають сумніви. «Вони знають, що кожен їх крок, кожне їх рішення багато значить», — зазначає письменник і ораторДирдре Малоні у своїй книзі Tough Truths. Вона ділиться 11 уроками лідерства, про яких керівники зазвичай воліють не говорити.

 

1. Це політика

Щоб досягти успіху на роботі та в житті, ви повинні орієнтуватися у політичних іграх. «Домогтися підвищення зарплати, умовити дитину не пищати в літаку, переконати магазин прийняти товар назад без чека — все це вимагає вміння переконувати і впливати на людей», — говорить Малоні. Справжні лідери розуміють, наскільки це важливо, і вміють не тільки професійно працювати, але будувати ефективні відносини.

2. Успіх робить вас непопулярними

Коли ви починаєте свій шлях до лідерства, у вас буде група підтримки — ваш шеф, ваші колеги. Але як тільки ви почнете виконувати очікування, які є у цих людей, вас стануть менше любити. Тому, щоб бути справжнім лідером, каже Малоні, потрібно мати не тільки сильну волю, але й міцні нерви. І постійно нагадувати собі, що ваше завдання — не зробити всім приємно, а вести організацію до успіху.

3. Ви не цікаві іншим

Кожен вважає себе цікавою людиною, але справжні лідери знають, що їх історії не так цікаві іншим людям, як вони цікаві їм самим. Тому вони наполегливо виявляють інтерес і увагу до інших. «Їх історії короткі, їх скарги ще коротше, — пише Малоні. — Вони не складають довгі листи або доповіді. Вони роблять так, що оточує весь час хочеться почути від них ще щось». А коли ви звертаєте увагу на іншу людину, ця людина неминуче ділиться з вами своїми переживаннями і подробицями свого життя. І тоді між вами встановлюється зв’язок. От як зробити, щоб люди почали вам довіряти.

4. Всі бояться

Якими б впевненими люди не здавалися, всі бояться провалу. «Ми боїмося зганьбитися, — каже Малоні. — Боїмося виглядати нерозумно». Справжні лідери успішні тому, що діють, дивлячись страху в очі. Вони роблять те, у що вірять і прагнуть до змін.

5. Завжди хтось спостерігає

Якщо ваш ранок пройшло дурно, ніколи не показуйте цього. Люди спостерігають. Люди кажуть. І насправді будь-яка спільнота невелика. Але як постійно зберігати спокій? Малоні радить мати невелике коло людей, яким ви по-справжньому довіряєте. Ретельно вибирайте цих людей — в їх присутності ви можете дозволити собі більше, ніж з іншими.

6. Лідер повинен вміти економити енергію

Справжні лідери розуміють, звідки береться енергія, і намагаються більше займатися такими справами. Вони також знають, що викачує з них енергію і зводять до мінімуму такі заняття. «Ви повинні знати не тільки те, що вам подобається, а що ні, але і що вас живить, а що виснажує. І не тільки що, але і хто, — пише Малоні. — Докладайте всіх зусиль, щоб розширити зону правильного і звузити зону неправильного. Ви повинні усвідомити, що у вас є для цього владу і можливості. Більше, ніж вам здається». Замініть те, що вас втомлює, тим, що вас надихає.

7. Лідер вміє визначати свої заслуги, не кажучи про них

Справжнім лідерам немає необхідності сурмити про свої досягнення і розповідати оточуючим, які вони чудові. «Якщо вам доводиться постійно пояснювати, розповідати про те, в чому ваші заслуги, утримуватися від ризиків — то вас не будуть сприймати як реального лідера», — говорить Малоні. І більше того, успішні лідери швидше віддають належне іншим співробітникам, радам директорів і оточуючим. Вони також беруть на себе відповідальність, коли щось йде не так.

8. Негативні розмови під забороною

Якщо ви негативно висловлюєтеся про свою організацію або про людей, з якими ви працюєте, ви не розумієте те, що розуміють справжні лідери: такі розмови йдуть вам на шкоду. Після таких слів люди не будуть довіряти вам або будувати з вами глибокі відносини. Вони будуть менше поважати вас, а втрачене повагу дуже довго відновлюється. Так що як би не було спокусливо, не лайте нікого і ніщо, якщо тільки ви не розмовляєте з вузьким колом довірених людей, радить Малоні.

9. Ви повинні виходити за межі своїх обов’язків

Ходити на роботу і робити одне і те ж кожен день — це легко. Це комфортно — але неправильно. Справжні лідери «не працюють в рамках системи», говорить Малоні. Вони змінюють систему, щоб домогтися того, що хочуть. Вони вигадують нові варіанти, нові робочі місця, нові проекти, нові можливості професійного розвитку, про які їхні начальники навіть і не замислюються. Вони бачать можливості там, де інші просто сидять, втупившись в екран.

10. Нетворкінг — це неминуче

Ви повинні бути майстром комунікації, якого люди запам’ятають. Кожна взаємодія — це можливість налагодити надійний і професійний контакт з людьми. Зрозуміти їх глибше. Запам’ятатися. І отримати щось- хай не сьогодні, але завтра. Тому не трещите про себе — давайте лише стільки інформації, скільки потрібно, щоб заінтригувати інших. І репетируйте свої розмови і письмове спілкування, каже Малоні. Обмірковуйте свої слова, перш ніж вимовити їх. Читайте свої імейли, перш ніж відправити їх. Роздивіться в них можливість. З часом це стане вашою другою натурою і допоможе вам піднятися вище, ніж це вдається іншим.

11. У вас повинна бути особисте життя

І справа не тільки в «баланс роботи та особистого життя». Справжні лідери знають, що їм потрібна особисте життя, тому що вона допомагає більше дізнатися про інших, побачити їх у правильній перспективі, розширити свої знання. Багато впадають в оману, що все інше, крім роботи, не важливо, каже Малоні. Але коли у вас є особисте життя, ви розумієте, що ви не центр всесвіту, і що труднощі, з якими ви стикаєтеся, зовсім не унікальні, як би вам не здавалося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *