Як розпізнати неадекватної людини по віртуальній переписці

Як відрізнити потенційного ділового партнера, вигідного клієнта або просто приємного співрозмовника від несерйозного або навіть не зовсім адекватної людини, якщо про його особисті якості, розумової повноцінності та емоційної стійкості на даному етапі можна судити виключно по інтернет-листуванні?

Це дійсно складно, якщо спілкуєтеся ви вперше. Існують різні моделі, пропоновані різними експертами – як обчислити ненормальних на етапі віртуального спілкування.

Ось одна з цих моделей. Якщо у вас співпало 3 пункти – треба насторожитися, якщо 5 – людина майже напевно неадекватний, а якщо більше 7 – то людина, швидше, всього лише витратить ваш час і нерви, і з ним краще відразу припинити спілкування.

1. Надлишок «…» в пропозиціях (людина не впевнена в собі, не договорює по суті, схильний до станів глибокого догляду в себе і депресивним рефлексій).

2. Надлишок «!» (Екзальтація понад норму – не є добре).

3. Відсутність конкретики, використання прислів’їв, приказок замість відповідей на конкретне запитання або аргументації своїх висновків.

4. Занадто довгі тексти.

5. Відсутність контактних даних або інших орієнтирів, що натякають на те, що людина – реальний громадянин, а не віртуальний, який проживає десь в паралельній Всесвіту.

6. Незаповнені поля «тема» чи «від кого» в електронному листуванні, дивні ники на форумах або в соцмережах, використання дивних аватарок, чужих фотографій.

7. Постійна зміна тем.

8. Дивне вимога до підписання документів про нерозголошення, коли ще не зрозуміло, чи є що розголошувати, і про що взагалі мова.

9. Хмарно простирадло тексту без дроблення на абзаци.

10. «тикання», панібратство, апеляція до загальних кореням (кар’єрним, соціальним та ін.).

11. Листи з вкладеннями, але без супровідного тексту.

12. Використання декількох поштових скриньок.

13. Вимога швидкого відповіді.

14. Надмірна контроль над процесом комунікації (лист, з підтвердженням прочитання або ін.).

15. Вимога зустрічі без чіткого пояснення контексту.

16. Спроба розповіді про складні речі по телефону замість письма.

17. Нескінченні спонтанні розмови про складну ситуацію в країні, політиці, жорстокості та ін.

18. Вимога допомоги без чітких пояснень.

Як кажуть, попереджений – озброєний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *