Як розібрати і почистити кулер

При роботі комп’ютера всередині системного блоку створюється тепле повітря. т. к. Деталі сучасних комп’ютерів постійно знаходяться в безпосередньому терті один з одним. Через що і виникає тепло. Для запобігання перегріву деталей всередину системного блоку поміщається кулер. Дослівно охолоджувач, в Українські мови вентилятор. Вони можуть бути використані для охолодження процесора, відеокарти, для подачі холодного і відводу гарячого повітря в системному блоці. Якщо вентилятор не працює або працює повільно, це загрожує повільною роботою комп’ютера в цілому і, навіть, його зависання і виключення. Принцип роботи всіх кольорів однаковий, як і їх комплектація.

Трапляється так, що кулер приходить в несправність. Це можна визначити по шуму в системному блоці при включенні. Через кілька хвилин цей шум проходить. Відбувається так, тому, що мастило у елементів лопатей загусає, а потім, при нагріванні деталей, вона розм’якшується і звук йде. Але з часом шум триватиме все довше і довше. І в результаті він буде супроводжувати роботу комп’ютера постійно. Виправити це можна шляхом очищення деталей кулера. Для того, щоб зробити це правильно, необхідно розібрати комп’ютер, т. е. Зняти боковину корпусу, відстебнути вентилятор від процесора або блоку живлення.

Кулери кріпляться за допомогою невеликих заклепок, які відщіпає при невеликому зусиллі. Коли кулер в руках, необхідно його розібрати, дуже обережно, пінцетом відклеїти наклейку заводу виробника. Вона зазвичай знаходиться з тильного боку. Під нею захована, т. н. пломба. Вона може бути гумовою або пластиковою. Треба її акуратно підчепити гострим предметом і вийняти. Усередині утворився отвори видно стрижень, який обертає лопаті кулера. Його закріплює стопорне кільце. Необхідно дістати його дуже обережно, намагаючись не погнути і не зламати його. Після цього також не поспішаючи, невеликим натисканням потрібно проштовхнути стрижень вниз. Він з моторчиком вийде з іншого боку. Вийшло дві частини: частина з лопатями і частина з моторчиком. Частина з металевим стержнем необхідно очистити від пилу, що накопичився і застиглого масла.

Це можна зробити за допомогою звичайної ватної палички, змочивши її в спирті. Так само обережно, щоб не залишилося волокон, т. к. При подальшій експлуатації вони можуть спричинити серйозну поломку кулера. Коли стержень знежирений, потрібно його змастити свіжим маслом. Для цього використовується відфільтроване машинне масло. Без будь-яких домішок і частинок. Досить кількості, що утворився на щупі масла в автомобілі. Тепер можна приєднати обидві частини кулера, вставити стопорне кільце, потім пломбу і, нарешті, приклеїти назад лейбл заводу-виробника. На місце кулер вставляється так же легко, як і знімався замикається. Тепер можна зібрати системний блок і включити комп’ютер. Шуму при включенні бути не повинно. Якщо шум з часом відновитися, найкраще звернутися за допомогою в сервісну службу. На сьогоднішній день розроблені і введені в ужиток водяні системи охолодження. На відміну від повітряних систем вони ефективніші, безшумні і мають високу теплопровідність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *