Як приймати ліки, щоб уникнути побічних ефектів?

Застосування ліків – дуже серйозний захід, про що багато хто часто забувають. Радимо вам вивчити список п’яти найбільш поширених і потенційно небезпечних комбінацій лікарських засобів.

  1. Гінкго білоба з аспірином. Поєднання гінкго і аспірину може збільшити ризик кровотеча. Гінкго застосовується для профілактики порушення мозкового кровообігу. Це рослинний препарат, який можна вживати без консультації з фахівцями. Однак одночасний прийом гінкго і аспірину може стати причиною кровотечі, тому перш ніж поставити собі діагноз і зайнятися лікуванням, проконсультуйтеся з лікарем і здайте аналіз на згортання крові.
  2. Ніацин і статини. Ніацин – один з вітамінів групи В, який разом зі статинами, знижують рівень холестерину в крові, може збільшити ризик розвитку болю в м’язах і, можливо, навіть викликати порушення роботи нирок.
  3. Енергетичні напої і протинабрякові засоби. Вживання високооктанових стимуляторів нервової системи, таких як кола, напої з гуараною або на основі гіркого апельсина, поряд з протинабряковими препаратами можуть сприяти підвищенню частоти серцевих скорочень, аритмії і гіпертонії.
  4. Антидепресанти і звіробій. Група антидепресантів (селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), до яких відносяться препарати Прозак і Золофт, в поєднанні зі звіробоєм можуть збільшити ризик розвитку рідкісного і потенційно небезпечного стану, відомого як серотоніновий синдром, який супроводжується підвищенням кров’яного тиску, нудотою, блювотою та іншими неприємними симптомами.
  5. Нестероїдні протизапальні препарати і трав’яні настоянки. Використання нестероїдні протизапальних препаратів, таких як ібупрофен, в поєднанні з трав’яними добавками, такими як гінкго білоба, женьшень, піретрум, імбир або гвоздикове масло, може збільшити ризик кровотечі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *