5 фактів про воду і жадобу

  1. Вода є одним з основних компонентів клітин в м’язах і органах : близько 60 % від маси тіла молодого чоловіка – це вода, як і 50 % від маси тіла молодої жінки. Вода є розчинником і каталізатором, бере участі у переважній більшості біохімічних реакцій. Наше тіло потребує води, щоб зволожити їжу (слина), перетравлювати їжу (шлунковий сік), переносити поживні речовини з клітин (кров), позбутися відходів (сеча). І цей далеко не все!
  2. Різні частини тіла мають різний зміст води. Наприклад, кров складається приблизно з 93 % води, м’язи – 73%. Від 4 % до 10 % від води в нашому організмі замінюється кожен день «свіжої» водою.
  3. Наш організм виробляє близько 250-500 мл води на день під час нормальних метаболічних процесів. Під час марафону, м’язи бігуна спалюють глікоген, що супроводжується одночасно випуском близько 2,5 одиниць води для кожного одиницю м’язового глікогену; це допомагає забезпечити захист від зневоднення.
  4. Підвищена концентрація формених елементів у крові викликає відчуття спраги. Якщо людина, наприклад, важить 150 – кілограмів і активно займається, він почне відчувати спрагу, як тільки ви втратить близько 1,5 до 1,36 кг поту (1 % -2 % від ваги тіла). Втрата поту еквівалентного більше 10% маси тіла вже небезпечна для життя.
  5. Кава є джерелом води. Хоча вважається, що цей напій зневоднює, так як має сечогінну дію, сучасні дослідження показують, що кава (у невеликих кількостях) зволожує. Дослідження впливу кофеїну на зневоднення підтверджує, що кава є прийнятним джерелом рідини для спортсменів, навіть під час тренування в спеку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *