Уміння чекати гарантує успіх

Людина більш схильний цінувати все в теперішньому часі, ніж чекати чогось від майбутнього. Однак процес очікування тим і важливий, що робить нагороду, яка дісталася не відразу, більш цінною. Фахівці з Чиказького університету стверджують, що очікування допомагає людям приймати більш зважені, обгрунтовані рішення, що відбивається на їх роботі, якості життя і знижує ризик глобальних провалів і невдач.

Експерти запропонували учасникам зробити вибір – отримати відразу 10 доларів або ж почекати і трохи пізніше забрати 15 доларів. Більшість добровольців, не замислюючись, вважала за краще не томити себе очікуванням і відразу отримати запропоноване винагороду, хоч і невелике. Це стосується не тільки грошей, але і будь-яких інших благ. Другий експеримент продемонстрував такі ж результати. Добровольцям запропонували взяти участь в онлайн-опитуванні і отримати за це певну грошову суму.

Можна було отримати винагороду відразу, але невелику, або ж трохи почекати і трохи пізніше стати володарем більш солідною компенсації. Третина учасників вирішили не поспішати, щоб отримати більше грошей. Інші ж, не зволікаючи, погодилися на незначну винагороду, тільки б отримати його відразу. За результатами фінальної оцінки, найбільш задоволеними нагородою виявилися терплячі користувачі.

Вчені вважають, що очікування розвиває послідовність і дозволяє чітко визначитися з мотивами і бажаннями на шляху до заповітної мети. Не дарма придумали приказку: «Той, хто вміє чекати, отримує все».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *