Як придумали новий тип скла?

Скло виглядає досить ідеальним в такому вигляді, яке воно є, але дослідники постійно шукають способи, щоб зробити його краще. Дослідники Університету Чикаго натрапили на новий тип скла, вивчаючи крихітних, але міцних істот, званих «водними ведмедями» або тихоходками.

Мікроскопічні тварини справляють дивне скляне захисне покриття, не схоже ні на яке інше зустрічаються у живих істот, і воно може стати корисним для людей і привести до більш ефективного висвітлення і технології сонячної енергії.

Водні ведмеді це крихітні восьминогие морські істоти, які можуть витримати величезний діапазон температур, від трохи вище абсолютного нуля до більш, ніж точка кипіння води. І вони дійсно дуже маленькі, розміром всього 0,5 мм в зрілому віці. З-за їх маленького розміру і неймовірною витривалості, водні ведмеді представляють великий інтерес для дослідників, які сподіваються розкрити секрети їх виживання.

Відкриття нового скла було зроблено після того, як дослідники піддали зневоднення крихітних тварин, а потім відродили їх через кілька років, шляхом відновлення водного балансу. Маленькі істоти захистили себе в обезвоженном стані, зробивши покриття зі скла. «Коли ви видалите воду, вони дуже швидко вкривають себе у великій кількості склоподібних молекул», говорить Хуан де Пабло (Juan de Pablo), професор молекулярної інженерії в Університеті Чикаго. «Таким чином, вони залишаються в цьому стані анабіозу».

Який новий тип скла відкритий завдяки тихоходкам

Скло, яке виробляють водні ведмеді, відмінно від багатьох інших, видимих дослідниками раніше в природі. Воно має молекулярну структуру рідини, але фізично це твердий матеріал. Дослідники вважають, що цей новий тип скла може мати потенціал технологічних застосуваннях, а саме підвищення ефективності електронних пристроїв, таких як світлодіоди, оптичні волокна, і сонячні батареї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *