Як правильно позбутися від ліні?

Вам знайома ситуація, коли вдома або на роботі – прямо «купа справ», а ось робити-то якраз нічого і не хочеться? Полежати б на диванчику, телевізор подивитися, в інтернеті погуляти…

Якщо ви згідно кивнули головою, значить, з лінню ви вже познайомилися, хоча, напевно, немає жодної людини, хто б не знав цю особу. І тепер вас, швидше за все, хвилює питання: Як позбутися від ліні?

Що таке «лінь»?

Перш ніж почати боротьбу з лінню, варто дізнатися її, тобто свого ворога, ближче. Отже, ліньце небажання що-небудь робити, причому абсолютно усвідомлене, коли справа не просто є, але для нього ще й конкретний термін встановлений.

При цьому не варто плутати лінь з втомою – станом, коли ви не можете що-небудь робити по чисто фізичних причин, викликаним перевантаженням на роботі, захворюванням або деякими іншими факторами. У цьому випадку треба спочатку просто відпочити, а потім постаратися усунути причину втоми, щоб знову не бути «вибитим з колії».

Незважаючи на те, що людство існує вже не одну тисячу років, універсального засобу боротьби з лінню так і не придумали. Правда, ліні схильні в основному жителі цивілізованих країн, які, як би дивно це не звучало, можуть дозволити собі лінуватися. Якщо вам нема чого їсти, за вами женеться розлючений лев, або вам треба терміново побудувати житло для своєї сім’ї, інакше ви замерзнете цієї ночі, то про лінь взагалі не може бути мови.

Так що якщо на вас напала лінь, значить, підсвідомо ви розумієте, що можете дозволити собі це «задоволення» без всяких небезпечних і смертельних наслідків. Але як позбутися від ліні, якщо ви усвідомлюєте, що вона вам заважає повноцінно жити?

Чому ми лінуємося?

Якщо на вас напала лінь, спробуйте лінуватися з користю для себе. І почніть цей процес з самоаналізу: з’ясуйте, що саме вам ліньки робити – навести порядок в домі, доробити звіт для роботи, вийти погуляти – варіантів може бути безліч. Звичайно за допомогою ліні намагаються врятуватися від нецікавих обов’язків, хоча нерідкі випадки, коли людина просто не впевнений, що добре впорається з тією чи іншою роботою. Тоді він просто «ховається» за свою лінь, щоб не ризикувати.

Перетворюємо «негативне» в «позитивне»

Визначивши для себе причину ліні, необхідно придумати стимул, щоб змусити себе все-таки довести справу до кінця.

Наприклад, не подобаються наводити будинку чистоту? Тоді запросіть до себе на завтра в гості друзів, а сьогодні порядок доведеться навести через силу, адже ви не хочете, щоб про вас пішла слава нечупари ?.

Лікар рекомендував щоденні прогулянки, а ви не можете відірватися від телевізора? Згадайте, яку дрібничку або потрібну річ ви хотіли собі купити найближчим часом, і вирушайте в найдальший магазин, який тільки зможете згадати, щоб її придбати – звичайно, пішки.

Однак найпоширеніший варіант ліні пов’язаний в наші дні з роботою. Тут теж існує дві ситуації:

Перша вам ліньки виконати якесь одне конкретне справа: воно може вимагати надто багато вашого часу, чи погано у вас виходило раніше, або ви взагалі нічого в ньому не розумієте і боїтеся зіпсувати. Найкраще рішення – це спробувати помінятися роботою з товаришем по службі: цілком імовірно, що хтось ніяк не може впоратися з тим, що ви або любите робити, або просто робите це швидко і добре. Але, на жаль, зробити обмін вдається не завжди. І тоді вам доведеться придумати собі приз, який ви отримаєте, виконавши цю роботу. В якості призу можна використовувати все що завгодно: поїздку куди-небудь, покупку, відпочинок після добре зробленої роботи і навіть сюрприз (наприклад, загадайте, що якщо ви впораєтесь з цим звітом до п’ятої години вечора, то сьогодні обов’язково зустрінете на зворотному шляху додому цікавого вам людини тощо).

Лінь ходити на работу лінь ходити на роботу

Друга – це постійна ліньки йти на роботу, перебувати на роботі, та й взагалі виконувати всі свої робочі обов’язки. У цьому випадку краще звільнитися і знайти собі іншу роботу. Можна, звичайно, перший час щодня мучити себе і морально, і фізично, змушуючи просто заробляти гроші, але в результаті нічого доброго з цього не вийде – розхитається нервова система, почнете зриватися на домашніх, з’являться захворювання та інші проблеми.

Не варто забувати, що найкраще і без всякої ліні виконується тільки цікава або улюблена робота. Тому, щоб не гвалтувати свій організм, витратьте час і знайдіть собі справу до душі, яке, до того ж буде приносити вам ще й непоганий дохід.

Визначаємо мету

Нерідко робити що-небудь лінь з однієї простої причини – ви не бачите в цій дії ніякого сенсу. Тоді вам доведеться його або знайти, або придумати. Можливо, що навіть той самий звіт, який викликав у вас напад ліні, допоможе комусь виконати складні, але необхідні розрахунки. Або постійне підтримання будинку в чистоті одного разу зіграє на вашу користь, коли до вас в квартиру зовсім випадково (без попереднього повідомлення) загляне що подобається вам молода людина.

Метою також може бути і щось більш глобальне. Наприклад, ви вирішили побудувати будинок, але на це потрібна велика грошова сума. Саме тому вам доводиться працювати на цій високооплачуваної посади, обов’язки за якою не дуже подобаються. Але ж вам ніхто не заважає докласти ще трохи (або багато) зусиль, щоб просунутися по кар’єрних сходах і тим самим збільшити свій дохід і наблизити свою мету. А можливо, що для позбавлення від ліні вам треба всього лише трохи підучитися або просто перейти на іншу посаду.

Чи справді це треба робити?

Іноді трапляється ситуація, що впоратися з лінню не допомагають ніякі способи. Ну, не можете ви себе змусити, і все тут! Ні ціль не придумується, ні стимул не народжується. Що ж тоді робити, і як позбутися від ліні в цьому випадку?

Адже все просто: подумайте, чи дійсно вам треба це робити? Може, вся ця робота потрібна комусь іншому, а зовсім вам? Або ви взагалі її собі придумали, пообіцяли зробити, а тепер не хочете робити? Так і не робіть! Тільки чесно скажіть це тій людині, хто вам це доручив, або для кого ви її збиралися зробити. Поясніть, чому ви цього робити не будете. І якщо він вас так і не зможете переконати, перестаньте мучитися докорами совісті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *