Як практикувати своє творче мислення?

Уява або творче мислення це ті складові, без яких успіх не можливий. Як можна навчитися мислити образно і творчо? Єдиний спосіб полягає в тому, щоб змусити себе рухатися вперед і робити це. Необхідно практикувати творче мислення так само, як і що-небудь ще. Якщо ви практикуєте доброту, то стаєте добрішими. Якщо практикуєте сміливість, то і стаєте сміливим. Ну а вже якщо ви будете практикувати творче мислення, то частіше ви будете використовувати у своєму житті свою уяву.

На жаль, наше сьогоднішнє мислення важко вибити з наїждженої колії. Багато років тому люди змушені були мислити творчо, щоб вижити. Але в нинішній час у нас немає необхідності використовувати свою уяву.

Більшість з нас, крім тих, хто займається різними видами мистецтва, воліють навантажувати себе фізично, ніж розумово. Простіше взяти лопату і очистити доріжку від снігу, помити підлоги, ніж придумати сюжет для роману або щось винайти, – тобто думати.

І хоча фізична праця для нас необхідний, але уява запалює кожну лампу в нашій країні; пише книгу, яку ми читаємо; робить відкриття, будує гарні будинки, вчиняє кожен акт милосердя і доброти, створює нові і кращі речі для більшої кількості людей.

Уява – це безцінний спосіб для побудови кращої і успішного життя.

Ви всі хотіли б мати здатність мислити творчо. Більшість з нас з цим з’явилися на світ. Діти володіють самим живим уявою. Але в міру дорослішання наша здатність до уяви починає засинати. Деякі з нас проходять через все життя, так і не спробувавши її розбудити.

Хто знає які чудові речі та ідеї могло створити ваша уява, якби ви його використали?

Уява – це не якийсь – то особливий дар. Ми всі їм володіємо, якщо тільки хочемо працювати на нього і для нього. Це не більше ніж звичний спосіб мислення.

Але як придбати таку звичку?

Ентузіазм, цікавість, інтерес – все це складові частини звички до уяви.

Є деякі конкретні правила, які допоможуть вам посилити свій творчий потенціал. Перш перестаньте думати, що немає в цьому світі нічого нового, що вже давно придумано і винайдено.

Спробуйте задавати питання про будь конкретних речах: «А чи не стане ця річ більш практичною, якщо зробити її більше?», «Менше?», «Круглі?», «Перевернути в інший бік?». Ви здивуєтеся, виявивши, що ідеї приходять до вас швидше, ніж будь – коли раніше.

Задаючи таким чином собі питання про що завгодно, а потім шукати відповіді на них, ви тим самим змусите працювати своє творче уяву. І нехай якісь питання здадуться вам дурними, це зовсім неважливо. Найбезглуздіші та смішні питання можуть привести до самих найяскравішим ідеям.

«Той, хто задає питання, виглядає дурнем п’ять хвилин; а той, хто не задає питань, залишається дурнем на все життя».

Навіть якщо ваші запитання не практичні і ви іноді не знаходите на них відповіді, все одно це принесе набагато більше користі, ніж якщо б ви їх взагалі ніколи не задавали. Кількість рано чи пізно переросте в якість.

Не дозволяйте собі впадати у відчай. Майте достатню витримку і завзятість, щоб доводити почате до кінця – ці якості є найважливішими.

Існує дуже гарне правило, якому потрібно слідувати: завжди доводите до кінця свої творчі зусилля. Важливо таким чином виробити в собі звичку все доводити до кінця. А ваші невдачі стануть сходинками, ведучими до майбутнього успіху.

Так що не бійтеся використовувати свою уяву. Чим більше ваша творча активність, тим краще стануть ваші творчі здібності.

Багато людей бояться або соромляться бодай спробувати створити нову ідею. Не турбуйтеся про те, що подумають інші, просто робіть те, що вам здається необхідним.

І пам’ятайте: Ви обмежені лише власною уявою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *