Як повернути радість життя восени

Багато людей страждають від осінньої депресії. Як же з нею боротися?…

Чому ми «засипаємо»?

Якщо вірити статистиці, то від осінньої депресії страждає кожен п’ятий житель планети. Для наших широт – це особливо актуально. Свинцеве небо, сирої вогкий вітер, що пробирає до кісток, невеликий нудяться дощик, сльота, опадає листя, хлюпає під ногами бруд. Природа завмирає, готуючись до зимової сплячки. І настрій, навіть без видимих ​​причин, якось само собою – гірше нікуди. З’являється безпричинна туга, смуток, споглядальне ставлення до подій. Одне слово – «сумна пора». Здрастуй, депресія! І звідки воно тільки береться?

Щоб там не загордився про себе людина – цар природи, вершитель всесвіту, він все-таки залишається частиною цієї самої природи. Яка, ця сама тваринна наша частина, реагує на зміни, що адекватно. А саме, відчувши загальну тенденцію до завмирання, людський організм прагне прийняти стан, в якому витрата енергії буде мінімальним. Звідси апатія, повільність, сонливість. Або ж так хочеться слідом за птахами, в теплі краї…

Особливо варто відзначити стрімко скорочується тривалість дня. Живучи сторіччями по сонцю, в людині десь там, на генетичному рівні, виробився певний ритм життя, який зараз доводиться перебудовувати під реалії сучасності. Деякі вчені додають до цього, що погіршити осінню нудьгу може неправильний «вихід» з відпустки. Після великої кількості вражень знову повернутися в повсякденну рутину робочої дійсності… засумує тут, однако.

Якщо ж говорити персонально, то найбільш схильні до небезпеки впасти в осінній сплін люди, чия робота пов’язана зі спілкуванням або обслуговуванням. Виходить так, що на роботі вони витрачають найбільшу кількість психологічної енергії, якої потім просто не вистачає на боротьбу з навколишньою дійсністю. Про них можна сказати – «згорів на роботі».

Повертаємо радість життя

Відчувши ознаки осінньої депресії, не варто займатися глибоким самоаналізом. Це просто природна реакція організму, не більше. Як вийти з апатичного стану?

Більше світла! Продовжіть собі сонячний день, встановивши нормальне освітлення. Восени, особливо пізньої, так не вистачає яскравих фарб. Вносимо корективи в інтер’єр, особливо на робочому місці – створюємо яскраві кольорові плями. Рожеві, блакитні, малинові: без різниці, аби вам подобалося.

Вносимо правки в розпорядок дня. Хочеться спати – спіть, навіщо дарма знущатися над організмом. Все одно толку від роботи, зробленої в боротьбі з дрімотою, зазвичай мало. Постарайтеся підправити свій робочий графік, перенісши важливі зустрічі на першу половину дня. У другій – прийміть заходи по приведенню організму в бадьорий стан. Ні, не кава. Вітамінні настойки і чаї, побільше овочів і фруктів. Якщо не дозволяє сімейний бюджет, можна скористатися таблетками.

Постарайтеся переглянути своє ставлення до осені. Адже в ній повно позитивних моментів. Як приємно шарудить під ногами листя, якщо вибратися в ліс в погожий деньок, позбирати гриби, порадувати домашніх особливим блюдом. Чи не докучає спека, поїздка в транспорті не схожа на візит в душогубку. Діти не горланять під вікном день і ніч, не треба думати, куди б прилаштувати чадо. Воно тепер при ділі, в школі. Не треба страждати на дачі. Можна на «законних» підставах пробігтися по магазинах, оновлюючи свій гардероб. Життя триває.

А от якщо нічого не допомагає, пригнічений стан триває кілька місяців, тоді дійсно варто звернутися до фахівця. Як легкий нежить може іноді перерости в щось більш неприємне, так і легкий осінній флер, для людей вразливих і – особливо – одиноких, може перерости в глибоку депресію. З усіма витікаючими неприємностями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *