Вага і здоров’я залежить від виду і часу споживання їжі

Вага і здоров’я залежить від виду і часу споживання їжі. Всім відомо, що дієта може істотно вплинути на здоров’я, як розумовий, так і фізичний. Однак нове дослідження показує, що безладне харчування теж може вплинути на стан людини.

І ось чому?

Людськими циклами сну управляє складний біологічний механізм, який називається циркадних ритмів. Простіше кажучи, в кожній клітині є біологічний годинник. Циркадні годинникинайфундаментальніші, і вони пов’язані з циклами дня і ночі. Залежно від часу доби ці години посилають тілу хімічні сигнали, які впливають на все: від безсоння до клітинного відновлення. Коли цикл сну порушується, або людина не буває на сонячному світлі в години неспання, робота “годинника” теж може бути порушена, і це може викликати масу проблем зі здоров’ям (включаючи знамените “порушення біоритму”).

А ви знаєте як вибрати хороший і смачний кавун?

Але деякі частини організму покладаються на інші підказки для того, щоб визначити, скільки зараз часу. Приміром, велика колекція мікробів в кишечнику, регулююча травлення, теж пов’язана з добовим циклом. Але оскільки до них не надходить ніякого світла, їх єдина підказка про часце їжа, яка потрапляє в організм. Коли людина їсть, мікроби допомагають розщеплювати їжу. Коли він не їстьмікроби переключаються в “режим відновлення”, подібно клітинам тіла. І якщо цей харчовий цикл порушений, ні до чого хорошого це не приведе.

Завдяки власним ритму людина їсть в певний час, і саме під цей графік харчування з часом “підлаштовуються” мікроби в травному тракті. А дієта, по суті, це механізм, який синхронізує цокання внутрішніх годин з “цоканням” мікроорганізмів. Безладне харчування руйнує усталені “мікробні ритми” в кишечнику, що викликає проблеми з вагою і зі здоров’ям.

Порада проста: намагайтеся щодня їсти хоча б приблизно в один і той же час – це позначиться на вашому метаболізмі і самопочутті виключно позитивним чином. Втім, розпорядок дня важливий і для ефективної роботи і загального самопочуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *