Хто може передбачити нашу смерть?

Дослідники стверджують, що близькі друзі можуть визначити ті риси нашого характеру, які здатні вплинути на тривалість життя людини.

Вчені впевнені, що близький друг людини має можливість визначити тривалість його життя. Це пов’язано з тим, що близьким друзям добре відомий спосіб життя людини, а також його звички та уподобання, від яких залежить стан здоров’я.

При цьому дослідники додають, що зазвичай припущення друзів щодо нашої смерті бувають більш точними, ніж думка самого людини з цього питання.

У своїй роботі вчені спиралися на «Вчення Келлі-Коннолі про тривалість життя». У тридцятих роках минулого століття близько трьохсот пар добровольців з числа молодят взяли участь у дослідженні з вивчення тривалості їх майбутнього спільного проживання з партнером і всього життя в цілому. У якості «експертів» були запрошені найближчі друзі добровольців, і найчастіше саме вони були присутні і на їх весіллі.

Крім того, фіксувалося і власну думку добровольців з даного питання.

Через сімдесят п’ять років дослідження було продовжено. Вчені підняли дані, щоб порівняти те, що сказали про себе самі випробовувані і те, як про них думали їхні друзі.

Після вивчення матеріалів стало зрозуміло, що більш точні прогнози дали саме друзі.

Ще одним висновком вчених став той факт, що саме риси характеру людини впливають на тривалість його життя, а навіть не розум чи добробут.

Ті чоловіки, яких друзі характеризували як сумлінних, але в той же час готових до експериментів мали найдовше життя.

Сумлінність і відкритість входять в список п’яти найважливіших рис людського характеру.

В цілому список складається з сумлінності, відкритості, товариськості, привабливості та чутливості.

Сумлінні люди відрізняються відповідальністю, організованістю і дисциплінованістю, в той час як відкриті люди зазвичай допитливі і винахідливі.

Чоловіки з числа добровольців, які були охарактеризовані як володарі цих рис, жили набагато довше, ніж ті, яким вони не були притаманні.

Для жінок риси характеру, що впливають на тривалість їх життя, дещо інші – до них відносяться товариськість і емоційна стійкість.

Крім того, добровольці-чоловіки змогли більш точно описати себе, а жінкам це не цілком вдалося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *