Як побудувати нові відносини після розлучення?

Розлучення в сучасному житті став мало не нормою. Але, незважаючи на це, для кожної окремо взятої родини – це стрес. Може скластися відчуття кінця життя, безвиході. Тим не менш, побудувати нові відносини можна і потрібно.

Існує безліч причин, наслідком яких стає розлучення. З найменшими втратами вийти з процесу розлучення можна при взаємній згоді з причини «не зійшлися характерами». Багато розлучаються і через зраду одного з подружжя. Таке розставання в обов’язковому випадку робить негативний вплив на самооцінку потерпілої сторони.

Тим не менше, життя триває. Можливість створення нових відносин є в обох сторін, але слід враховувати деякі нюанси, які не можуть не вплинути на побудову подальших відносин.

Правило прощання

Головна умова гармонійних послідовних відносин – це повне припинення попередніх. Найчастіше, після розлучення людина відчуває моральне спустошення, якщо причиною розлучення стала зрада чоловіка. Якщо розлучення стався з причини поганих стосунків у сім’ї, наприклад, домашнього насильства, то жінці, а частіше об’єктом насильства буває саме вона, ще довго буде складно повірити в благородство і добропорядність чоловіків.

На думку психологів, починати будувати нові відносини слід починати не раніше, ніж через рік після розлучення. За рік людина в стані «відпустити» відносини і «дотиснути» розлучення. Адже розлучення, як, власне, і шлюб – це не штамп у паспорті, а стан душі.

Жіночі і чоловічі ревнощі — в чому відмінність.

Правило повтору

Нерідко після розлучення людина поспішає побудувати нові відносини з єдиною метою, довести колишньому чоловікові свою затребуваність. Це нечесно по відношенню до нового обранця, і жорстоко по відношенню до себе. Якщо існує точна установка на створення нового шлюбу, і є претендент, то доцільно зіставити деякі його якості з якостями колишнього чоловіка, і при найменшому збігу відкласти висновок офіційних відносин до кращих часів, щоб не повторювати колишніх помилок. Але в будь-якому випадку, не варто пірнати в нові стосунки, не відійшовши від старих.

Правило зцілення

Існує небезпека для залишеного чоловіка отримати вічний статус жертви. Це більш ніж імовірно, якщо розірвання шлюбу сталося з причини зради або насильства. Природно, що біль колишніх відносин не може не позначитися на загальному психологічному стані, але від цього болю необхідно позбавлятися. Існує нескладний, але досить дієвий прийом – проаналізувати всі «pro» і «contra» розлучення. Головне – на основі аналізу змоделювати внутрішній стан, що дозволяє поглянути на світ очима повноцінної людини, відкритого для відносин.

Правило висновків

Можливо, що доведеться тверезо оцінити і власну поведінку в попередніх шлюбних відносинах. Не виключено, що поведінка колишнього чоловіка було спровоковано. Щоб уникнути повторення сценарію, варто частину часу присвятити аналізу власних помилок. У будь-якому конфлікті присутня вина обох сторін, і якщо вже не вдалося вирішити проблеми в одних відносинах, необхідно вжити заходів, щоб не повторювати їх знову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *