Як піти від неприємних запитань?

Як часто вам задають неприємні або просто безтактні питання? У відповідь на них більшість з нас червоніють або бурмочуть щось нерозбірливе, а то і впадають в агресію. Давайте навчимося вправно йти від неприємних запитань!

Це питання може задати хто завгодно: свекруха, колега або випадковий співрозмовник на заході. Можливо, ви не знаєте на нього відповіді, можливо, вам не хочеться про це говорити, але співрозмовник дивиться на вас в упор і чекає. Як вчинити? Пропонуємо наскільки варіантів на всі випадки життя.

– З абсолютно непроникним видом задайте зустрічне запитання: «А з якою метою ви про це питаєте?» Цим самим ви перемкніть увагу зі своєї персони на особистість того, хто питається. А по його реакції відразу визначте його мети. Можливо, він дійсно не хотів поставити вас у незручне становище, а можливо, провокував вас.

– У відповідь задайте масу уточнюючих питань. Наприклад, якщо у вас цікавляться, які успіхи у вашого сина в школі (а син при цьому ніяких успіхів не домігся), скажіть: «У якій області успіхи вас цікавлять?», «Як ви думаєте, до чого у нього більше схильності – до математики або до малювання? »,« Скільки дітей, по вашому, у нього в класі? »,« Ви знаєте, що зараз діти проходять по історії?». Чим більше питань, заданих один за іншим, тим краще: ваш співрозмовник заплутається, а то й зовсім забуде, що хотів дізнатися.

– Зробіть комплімент. Наприклад, якщо вас запитують, чи є у вас кар’єрні успіхи, скажіть: «Як приємно, що ви цікавитеся моєю кар’єрою! Знаєте, адже дуже багатьом наплювати, що відбувається в моєму житті! Ось, наприклад, Петя… Такі коментарі мають на меті відвести розмову в бік від питання і переключитися на зовсім інші речі.

– Зробіть вигляд, що ви не почули звернення до вас. Якщо вже це зовсім неможливо, недбало кинув: “Я про це зовсім не думала!” Або “Це така дурниця, що і говорити про це не хочеться”. Або пожартуйте: гумор допомагає впоратися з будь-який, навіть самої важкою ситуацією.

– Задайте зустрічне запитання із зовсім іншої області. Наприклад, якщо вас запитують про вчорашню вечірку, а вам не хочеться зізнаватися, що ви на неї не потрапили, запитайте у відповідь: «До речі, саме вчора я бачила такі прекрасні туфлі. Ти любиш туфлі на танкетці? »

– Виставте співрозмовника дурнем. Якщо вам ставлять питання, відповіді на яке ви попросту не знаєте, але не хочете в цьому зізнаватися, вскіньте брови і скажіть: “А ти що, сам не знаєш?” Або скажіть як би сама собі: «Так, я думала, що зараз всі стежать за банківськими котируваннями. Але, виявляється, є ще типи, які ніби живуть в паралельному світі!» Людина вважатиме себе невігласом і постарається згорнути розмову.

– З особливо приставучими співрозмовниками краще говорити прямо: «Я не хочу відповідати на це питання», «Я не зобов’язана перед тобою звітувати». Або зовсім зізнатися: «Ця тема для мене неприємна». Людина зрозуміє свою помилку і вибачиться.

– Перефразуйте питання і задайте його ж вашому співрозмовнику. І запропонуйте разом розібратися в цьому. Наприклад, вас запитали: «Як ти думаєш, хто стане наступним начальником відділу?» Дайте відповідь: «Так, це цікаве питання: хто буде начальником відділу. Давай спробуємо разом це зрозуміти. Які у тебе варіанти?»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *