Дерев’яні будинки додають у росту

Архітектор з Ванкувера Майкл Грін (Michael Green) має намір заручитися згодою властей міста на будівництво 30-поверхової будівлі з дерева. Якщо таке буде отримано, новий дерев’яний хмарочос залишить далеко позаду 9-поверховий лондонський Stadthaus і 10-поверхова будівля Forte Building в Мельбурні, Австралія.

Грін стверджує, що його головна мета – зовсім не перевершити кого-небудь в поверховості. Він підготував і безкоштовно розповсюджує 200-сторінкову працю під назвою «Про будівництво висотних будинків з дерева» (The Case for Tall Wood Buildings), сподіваючись таким чином переконати архітекторів відмовитися від звичних стали і бетону на користь природного матеріалу, до того ж уловлюючого з повітря вуглекислий газ.

Дерев'яні будинки додають у ростуПоки що канадські будівельні норми досить категоричні і жорстко обмежують висоту будинків з дерева – в першу чергу, з міркувань пожежної безпеки. Тим не менш, ситуація поступово змінюється. Міністерство сільського господарства США оголосило про виділення 2-х млн. Доларів на дослідження в області дерев’яного багатоповерхового житлового будівництва, а в обпалювати на дереві (в буквальному сенсі) Чикаго будівельний мега-гігант Skidmore, Owings & Merrill вправляється в перепроектировании 42-поверхового житлового будинку Dewitt Chestnut в дерев’яну конструкцію.

Дерев'яні будинки додають у росту

В Європі 14-поверховий дерев’яний житловий будинок буде ось-ось закінчений в норвезькому Бергені, а в австрійському Дорнбірн зводять восьмиповерхівка – тільки для того, щоб набити руку для будівництва 20-поверхового будинку, спроектованого компанією Arup.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *