7 порад як прожити рік без покупок

Трохи більше року тому Джеффрі Шушкевич, 31-річний бухгалтер з Калгарі, почав аналізувати свої щомісячні витрати. Результати його вразили: «Кожен місяць я витрачав так багато, що, скільки б я не заробляв, грошей ніколи не додавалося».

Приблизно в той же час його подруга Джулі Філіпс, 29-річна співробітниця адміністрації Університету Калгарі, планувала переїхати в нову квартиру, але угода зірвалася. «Джефф запропонував мені переїхати до нього, але сказав, що у нього вільна тільки одна кімната, – згадує вона. – Усі інші були забиті його речами. Так що мені довелося за три дні позбутися від 80% моїх речей». Тоді вона передбачала, що через рік їй, можливо, знову доведеться переїжджати на іншу квартиру, ці речі в будь-якому випадку виявилися б зайвими. Але вона все одно розкисла: «Спочатку я була в жаху – боже, що я наробила? А потім я задала собі питання: а мені правда все це потрібно?»

Відкоркувавши пляшку вина з нагоди початку спільного життя, Софі і Джефф почали обговорювати, наскільки їм потрібні всі ті предмети, які спустошують їх банківські рахунки. У підсумку ця розмова привів до спонтанного рішенням провести рік без покупок. Через тиждень національне телебачення зробило про них репортаж. Тоді вони всерйоз усвідомили, що після того, як вони виступили на очах у всієї країни, відступати нікуди.

7 порад як прожити рік без покупок

У перші три місяці (з серпня по жовтень 2013 року) вони відмовилися від покупок всіх споживчих товарів, таких як господарські товари, побутова електроніка і одяг. Потім вони відмовилися від різних послуг, включаючи громадське харчування, перукарні та витрат на бензин. Замість цього почали влаштовувати домашні обіди, переміщалися виключно пішки і на велосипедах, навіть холодної і довгої канадської взимку.

Щоб дістатися до роботи, Джеффу потрібно 35 хвилин, тому перед виходом з дому він одягав термобілизна, зимові черевики, шарф, рукавиці і шапку. Хоча й перед початком експерименту він був у непоганій фізичній формі, за рік він скинув ще 4,5 кг. Якщо ж добиратися треба було особливо далеко, він їхав на автобусі. Джефф і Джулі самі виготовляли рідина для прання та прибирання, але не змогли відмовитися від магазинної рідини для миття посуду, так як саморобна залишала жирну плівку на тарілках.

7 порад як прожити рік без покупок

В ході завершальної фази експерименту, яка почалася в липні 2014 року, вони за планом повинні були відмовитися від покупки продуктів харчування і почати самостійно вирощувати собі овочі на гідропоніці. Однак того, що їм вдалося виростити, не вистачало. Сезон врожаю починається в серпні, а 3 серпня проект закінчився. Однак, як каже Джефф, до цього моменту «Рік без покупок» вже допоміг їм домогтися багато чого, а саме змінити спосіб життя, скоротивши потреби.

Джеффрі в цілому відклав за рік $ 42 300, а Джулі – $ 13 800. «Я заробляю на рік менше, ніж Джефф зміг заощадити», – пояснює Джулі різницю їх результатів.

7 порад як прожити рік без покупок

Кожного місяця відстежуйте свої витрати

Перший крок до того, щоб контролювати свої гроші – це знати, куди вони йдуть. Ви зможете побачити, як краще перерозподілити видатки або де ви можете заощадити. Якщо ви виявите, що витрачаєте по $ 200 на місяць на випивку, але хочете більше подорожувати, скоротіть свої витрати вдвічі, і у вас звільниться $ 1200 на рік на відпустку.

«Зроби сам»

Якщо щось зламалося, спробуйте не купувати нову річ, а полагодити стару. Якщо ви хочете якось оновити обстановку в будинку, заощаджуйте гроші та досліджуйте ресурси мережі на предмет корисних порад.

Утримайтеся від великих покупок

Замість того, щоб імпульсивно здійснювати великі покупки, подумайте, чи не можете ви обійтися тим, що у вас є. Або, можливо, краще купити вживану річ, дочекатися знижок або взяти в оренду. Джефф і Джулі виявили, що пауза перед великою покупкою часто допомагає зрозуміти, що насправді без неї можна обійтися, або що потрібний предмет можна знайти на дошках оголошень. Це ж стосується і дрібних покупок, наприклад одягу.

Готуйте вдома

Якщо ви зазвичай харчуєтеся в громадському харчуванні, то перейшовши на домашню їжу, зможете заощадити багато грошей. До того ж, це весело.

Думайте про те, що у вас є, а не про те, що вам, нібито, потрібно

Одним з несподіваних бонусів проекту Джеффа і Джулі став їх духовне зростання. Прийнявши рішення нічого не купувати, вони стали невразливими для постійної рекламної бомбардування. Тому замість постійної потреби в матеріальних об’єктах їх ментальний простір заповнилося думками про те, що дійсно збагачує їх життя.

Вирощуйте овочі та зелень самі

До кінця року Джеффрі і Джулі ходили в магазин виключно за продуктами. Але якщо пристосуватися вирощувати овочі самостійно, то витрати можна скоротити ще більше, при цьому насолоджуватися зв’язком з природою і взагалі отримувати задоволення від процесу. Робота на власній ділянці, догляд за ним і збір власного врожаю приносять дивовижне відчуття задоволення.

Ходіть пішки і їздите на велосипеді

По-перше, це допоможе вам заощадити чимало грошей на бензині, кредитних виплатах за автомобіль, страховці, парковці, техогляді і платних дорогах. А крім того, завдяки пішим прогулянкам і поїздкам на велосипеді Джулі змогла отримувати більше задоволення від життя і більше бачити навколо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *