Як підготувати своє тіло до тренувань у спортзалі

Це неймовірно, ти, нарешті, вирішив записатися у тренажерку! Вже і кеди купив і на абонемент гроші зібрав. Круто, а ось твоє тіло готове до навантажень? Справа у тому, що перш ніж почати освоювати тренажери, гантелі і штанги, тобі слід навчити свої м’язи правильно реагувати на навантаження. Фітнес для початківців краще практикувати в домашніх умовах, тоді і на місячному абонементі можна заощадити.

Ти повинен знати цікавий факт – не звикли до навантаження м’язи діють розладнане. Їм не вистачає загальної координації, і ще не виробилася зв’язок «мозок – м’язи». Іншими словами м’язам потрібно навчитися основним базовим рухам. Це як абетка для дошкільнят. І «вчити» м’язи краще не силовими для новачка жимами і тягами, а використовувати більш «рідні» вправи з вагою власного тіла.

Фітнес для початківців: що для цього потрібно?

– З додаткового устаткування тобі знадобиться тільки турнік. Навіть якщо його немає під рукою, можеш сміливо придбати його за зекономлені на абонементі гроші – повір, ця штука тобі ще не раз стане в нагоді. Якщо і такий варіант поки не доступний, можна спорудити нехитрий тренажер самому: постав два стільці на відстані метра один від одного, а на спинки стільців увіткни поперечину (швабру, трубу). Тепер ти можеш виконувати «австралійські підтягування» до поперечини, впираючись ступнями у підлогу.

Твоя тренувальна програма фітнесу для початківців складатиметься з наступних вправ:

  • Підтягування на турніку (австралійські підтягування);
  • Віджимання від підлоги;
  • Присідання;
  • Стрибки в упорі.

Виконання: почни з підтягувань. Виконай максимальну кількість разів. Відпочинь хвилину-півтори і переходь до віджимань. Тут теж працюй до відмови. Передихніть і постарайся подужати 25-30 присідань. Потім виконай 10 стрибків з упору. Для цього прийми положення в упорі лежачи, як при віджиманнях, стрибком пристав ноги до рук, потім повернися у вихідне положення. Відпочинь 2-3 хвилини і зроби ще одне коло.

Тренуй своє тіло за цією програмою через день на протязі двох тижнів. Потім додай ще один – два кола. Тренуйся з таким обсягом навантаження ще 2-4 тижні. Коли без праці будеш робити 10-12 підтягувань і 25-30 віджимань, можеш вважати, що твоя програма фітнесу для початківців завершена. Тепер сміливо вирушай в тренажерку і приступай до тренувань з обтяженнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *