Як пережити літні канікули?

На відміну від малечі, для їхніх батьків канікули – це час головного болю. Адже у зв’язку із закриттям шкіл та дитячих садків, батькам доводиться щільно зайнятися своїми дітьми.

До речі, а чому вас це так лякає? Адже відсутність занять – це можливість для вас більше часу присвячувати спілкуванню з дитиною, а, значить, зробити ваші відносини більш близькими і довірчими. Так, зрозуміло, ваша робота нікуди не дівається, вам, як і колись, доводитися 8:00 проводити на службі. Зате ввечері і вранці ви з дитиною належите один одному!

Чи варто віддавати дитину в літній табір або до бабусі?

Якщо ваш шибеник – сама товариськість, і він із задоволенням поводить час з однолітками, то, звичайно, літній табір – прекрасна можливість йому не тільки відпочити, а й набратися нових вражень. Однак бувають і тихі «домашні» діти, для яких новий дитячий колектив може стати великим стресом. Якщо ваша дитина погано сходитися з хлопцями, то перебування в таборі може виявитися для нього великим стресом. Для таких малюків краще підійде звичне коло спілкування, друзі й подружки зі школи, чи перебування в невеликому колективі. Запам’ятайте: якщо ваше чадо категорично відмовляється їхати в табір, не змушуйте! І в місті можна знайти, чим зайняти дитину, поки ви на роботі: літні табори при школах, різні групи за інтересами.

Відпочинок в Дерен у бабусі – відмінний варіант оздоровлення. Але чи буде він корисний для розвитку дитини? Так – якщо ви чітко визначте для себе і для нього, чим він буде заповнювати своє дозвілля. Не сподівайтеся, що ваше чадо буде старанно сидіти за книжками, які ви відправите з ним у село! Набагато ефективніше буде, скажімо, спостереження за природою: залежно від віку, ваш малюк може або збирати гербарій, або знайомитися з видами жаб і павуків, або ганятися за козами. Як зробити ці милі дитячі пустощі корисними для розвитку? А нехай розповідає вам про свої пригоди слух або, як варіант – записує в щоденнику (друге більш сумнівно, навряд чи діти захочуть на канікулах писати твори). Мало того, що таким чином у дитини буде розвиватися спостережливість, він ще й потренується в усній мові.

Ну і звичайно, поговоріть з бабусею: нехай вона нагрузить дитини завданнями по господарству. Пару годин на день, проведені в допомозі бабусі, виявляться дуже корисними – і для розвитку сили волі і працьовитості, і для фізичного.

Якщо він залишився в місті

Всупереч поширеній думці, діти просто обожнюють залишатися в місті під час канікул. Проведіть цей час з користю для ваших відносин і для розвитку дитини.

Увечері складайте приблизний план майбутнього дня. Чим займатиметься ваше чадо? Що нове дізнається, куди піде, з ким познайомиться? Якщо він буде сидіти вдома, дайте йому цікаве завдання, яке займе не більше години, решту часу нехай малюк насолоджується неробством, адже у нього – канікули!

Якщо хтось із його друзів теж проводить час в місті, має сенс об’єднатися з батьками і домовитися, хто з вас і коли контролює дітей. Разом малечі однозначно буде цікавіше, не варто обмежувати спілкування дітей.

А от коли ви вдома, намагайтеся максимально більше часу провести в дитиною. Грайте, балуйте його, але найголовніше – розмовляйте! Запитуйте його думку про фільми, людях, подіях – ви можете дізнатися багато дивного. І краще зрозуміти свою дитину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *