Як охолоджувалися будинку до винаходу електрики

Сучасний кондиціонер був винайдений тільки в 1920х роках, а до нас він прийшов ще років через 30. Виникає питання, як же наші бабусі і дідусі рятувалися від спеки і спеки?

Очевидно, хати будувалися таким чином, щоб вони тримали прохолоду без використання електроприладів.

Архітектор Мері Уілер Шап проектує і відновлює історичні будівлі в штаті Огайо, США. І він виділив кілька особливостей старих будинків.

Як зробити наш будинок безпечним — кілька корисних рекомендацій.

1. Повітряні потоки

Як охолоджувалися будинку до винаходу електрики

На півночі використовувався так званийефект сітки“, коли відкриваються всі вікна і прохолодне повітря з цокольних приміщень витягується вгору охолоджуючи таким чином всі приміщення в будинку.

З такою ж метою може працювати камін або піч з димарем.

Зараз ми категорично відмовляємося від проходять кімнат і ставимо коридори, що в принципі повністю відключає можливість сіткової вентиляції будинку. А раніше всі кімнати були прохідними і можна було вільно налаштувати охолодження будинку шляхом відкриття вікон.

2. Високі стелі

Раніше, в старих будинках, було прийнято піднімати стелі до рівня 3, 4 метрів і навіть вище. Таким чином тепло в будинку підіймався до стелі, а нижная зона завжди залишалася прохолодною і комфортною. Тепер для цього використовують електричні вентилятори та системи вентиляції.

3. Верхні панелі

Раніше над дверима робилися вузькі горизонтальні вікна, кватирки, трансомы. У жарку пору року вони відкривалися, щоб випустити тепле повітря, при цьому забезпечуючи безпеку. Двері також були подвійними і це дозволяло влітку широко відкривати отвори для воздухоотвода.

4. Великі вікна

У багатьох старих будинків можна зустріти великі подвійні віконні рами з кватирками. Відкриття верхній частині вікна або кватирок дозволяло випускати тепле повітря на вулицю в затіненій частині будинку і втягувати прохолодне повітря, таким чином вентилюючи весь будинок. Відкриття нижньої стулки, особливо в нічний час, дозволяло впускати в будинок прохолодне свіже повітря.

Як охолоджувалися будинку до винаходу електрики

Подвійні віконні рами і фрамуги раніше дозволяли досить гнучко налаштувати вентиляцію по всьому будинку не залежно від його конфігурації. Чого не скажеш про сучасних металопластикових склопакетах.

Багато вікон робили досить великих розмірів, такими як двері. Також, раніше часто, щоб не пускати в будинок тепло, використовували великі товсті штори. Іноді, вікна замальовували білою фарбою, щоб не пускати в будинок тепло без шкоди для світла.

5. Тераси і веранди

Раніше були дуже поширені великі навіси: тераси і веранди, які закривали будинок від прямого сонячного світла. Їх часто застекляли і меблировали під льотні спальні. Люди спали на вулиці, щоб зловити прохолодний вітерець в літню ніч. Багато хто вважав, що спати на свіжому повітрі корисно для здоров’я.

6. Світловідбиваючі даху

Багато старі будинки мали світлі або сріблястометалеві дахи, зроблені зі свинцю, олова або міді. Білі дахи був відмінний спосіб, щоб відображати високу температуру від будинку, щоб зменшити внутрішню температуру. Сильний контраст з сьогоднішніми темними бітумними і черепичними кришами, які можуть поглинати багато сонячних променів.

Дивовижний будинок, кімнати якого обертаються.

7. Товсті стіни

Раніше прийнято було ставити широкі стіни від 60 см до метра з саману цегли чи каменю. І це прекрасно охолоджував будинок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *