Як очистити стару фарбу?

Підготовка поверхні до майбутньої фарбуванні є чи не найбільш трудомісткою частиною процесу. Методи видалення старого шару фарбування в залежності від її типу та виду використовуваної поверхні будуть відрізнятися.

Існує багато способів того, як очистити стару фарбу. Вибір найбільш відповідного з них залишається на розсуд майстра.

Розглянемо способи, що зарекомендували себе як найбільш ефективні:

Як швидко очистити стару фарбу?

Способи того, як швидко очистити стару фарбу, зазвичай полягають у використанні механічних засобів (дриль, перфоратор, болгарка) зі спеціалізованими насадками.

Наприклад, щоб очистити від старої фарби металеву поверхню, в основному застосовують металеву кругову щітку, встановлену в патрон перфоратора або дриля. Після видалення основного шару фарби насадка з металевою сіткою змінюється на круг із закріпленою на ньому наждачним папером і остаточне видалення фарби здійснюється за допомогою цієї насадки.

Також щоб очистити стару фарбу, наприклад, зі стін, застосовують насадку з ланцюгами. Вона являє собою центральний кріпильний болт, до якого під рівними кутами кріпляться фрагменти ланцюга довжиною близько шести ланок. При обертанні такої насадки вона досить швидко зніме фарбу зі стіни.

Недоліком даного методу є його досить висока травмоопасность, так як ланки ланцюга можуть відриватися в процесі роботи.

З цією ж метою використовується болгарка з встановленими спеціальним Шліфувальні круги.

Варто зауважити, що при використанні всіх цих методів утворюється дуже велика кількість пилу. Тому при очищенні поверхонь від старої фарби використовуючи подібні насадки, необхідно застосовувати засоби індивідуального захисту (для рук, очей, органів дихання).

Можливий порядок в будинку за 15 хвилин?

Засоби для очищення старої фарби

Очистити стару фарбу з поверхонь, чутливих до пошкоджень (наприклад, дерев’яних) можна використовувати термічну і хімічну обробку поверхні.

При використанні термічної обробки поверхні шар старої фарби попередньо нагрівається монтажним феном. Коли стара фарба почне пузириться, що стала більш м’якою фарбу можна видалити за допомогою шпателя.

До мінусів цього способу можна віднести ймовірність пошкодження поверхні внаслідок перегріву потоком гарячого повітря з фена, а також значні витрати праці на видалення розігрітій фарби.

При хімічній обробці на стару фарбу наноситься спеціальний змиває склад, після чого розм’якшення фарба також знімається шпателем.

Недоліками даних методів є досить висока вартість реалізації такого способу очищення старої фарби, так як при одноразовому нанесенні змиваючого складу повного видалення фарби швидше за все не настане, що потребують повторного нанесення складу. Відповідно, витрата засоби для видалення фарби буде чималим, а при досить високій вартості подібних засобів застосування цього методу потребують певних витрат.

Також ці два способи є досить токсичними, так як у першому випадку випаровується стара фарба, а в другому – сам склад для очищення поверхні.

Згідно відгуків, з коштів того, як очистити стару фарбу, можна виділити використання насадок на електроінструмент та застосування обробки поверхні монтажним феном з подальшим видаленням старої фарби шпателем.

Перший спосіб дозволяє за досить нетривалий час очищати від фарби досить великі площі з мінімальними затратами праці.

Другий – дозволить з найменшими пошкодженнями поверхні зняти досить стару фарбу, з якою може не впоратися хімічний засіб.

Менш ефективні способи (наприклад, видалення фарби шпателем без попередньої обробки поверхні) або більш небезпечні (наприклад, нагрівання фарби відкритим полум’ям з паяльної лампи) розглядати недоцільно.

Старий спосіб збивання фарби сокирою є досить трудомістким і повільним. Застосування його актуально тільки в разі підготовки стіни до укладання кахлю, так як кріплення плитки на гладкі вертикальні поверхні скрутно.

В інших випадках бажано застосовувати один з описаних вище способів.

1 thought on “Як очистити стару фарбу?”

  1. Дуже корисні поради, в статті стільки описаних методів зняття фарби з різних поверхонь, саме те, що я шукала. Якраз плануємо з чоловіком робити ремонт на своєму поверсі в під’їзді, хочемо пофарбувати стіни стійкою до зовнішніх впливів латексною водоемульсіонкою “Снежка”, але зараз вони пофарбовані звичайною фарбою, яка вже має зовсім неприємний вигляд. Тож спочатку треба зняти шар старої фарби, а вже потім починати ремонт. Я так розумію, что після цього поверхню стін треба попередньо підготувати, тому придбала ще й грунтовку цієї фірми, щоб емульсіонка краще лягала на стіни і міцно трималася на них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *