Як немовлята вміють обманювати батьків?

Ученими з Японії було з’ясовано, що навіть дуже маленькі діти здатні імітувати плач і емоції. Причинами цього ставати те, що діти хочуть привернути до себе увагу батьків.

Не потрібно думати, що маленькі діти не здатні обманювати. Фахівці University of the Sacred Heart в Токіо протягом півроку вивчали манери поводження двох дітей, які ще не вміли розмовляти. Вчені зацікавилися, чи були діти засмучені або задоволені чимось перед початком плачу і відразу після нього, і які причини плачу дитини. Як виявилося, навіть дуже маленькі діти вже прикидаються для залучення до себе додаткової уваги.

Вчені фіксували всі випадки дитячого плачу на відео. 68 епізоду плачу дитини Р склали один ролик і 34 епізоду плачу дитини М – в другому. На момент початку дослідження першій дитині було сім місяців, а другий дев’ять. 98% випадків плачу дитини Р були з якихось об’єктивних причин, але були випадки, коли дитина посміхалася і сміявся по закінченню декількох секунд після плачу, як тільки мама звертала на нього увагу. А от якщо ж малюк був і справді чимось засмучений, то для заспокоєння йому потрібно було набагато більше часу.

Як вважають вчені, плач допомагає емоційному та соціальному розвитку дитини. І він не завжди виявляється покажчиком того, що малюк відчуває психологічний або фізіологічний дискомфорт. Для подделиванія плачу малюка може спровокувати конкуренція у вигляді іншої дитини в сім’ї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *