Особиста ефективність: 5 способів перестати запізнюватися

Проблема постійних запізнень при нашому шаленому ритмі життя дуже актуальна. Особливо вона ставиться до жінок, яким, щоб зібратися, потрібна сила-силенна часу: адже макіяж, зачіску і правильний одяг ніхто не відміняв. А, між іншим, запізнення – це не завжди безневинна помилка, яку можна пробачити, часто саме з цієї причини зривається багато важливих зустрічей, угод і навіть побачень. Як же, нарешті, перестати спізнюватися і закріпити за собою репутацію пунктуального людини. Ось кілька способів, які рекомендують психологи і тайм-менеджери …

1. Внутренняя перебудова

Цей спосіб не дасть вам миттєвого результату, адже для того, щоб налаштувати себе на потрібний лад, необхідно, як мінімум, пару місяців. Метод полягає в тому, що вам треба навчитися відчувати час, налаштувати ваш особистий внутрішній хронометр. Потренуйтеся, наприклад, закривати очі і відміряти хвилину без годинника, відкриваючи їх, тільки якщо, на вашу думку, вона пройшла. Спочатку можна вважати про себе, але краще без цього – так буде набагато ефективніше. Якийсь час по тому ви помітите, що ви можете слідкувати за хвилинами і правильно їх розраховувати, що допоможе вам легко управлятися з часом.

2. Виверт з годинником

Це улюблений спосіб студентів, які жодного дня не можуть прожити без запізнень на пари. Переведіть ваші кімнатні годинник або ваш мобільний телефон на 10 або 15 хвилин (залежно від того, наскільки ви зазвичай спізнюєтеся). І навіть, незважаючи на те, що ви будете знати про досконалої вами махінації, такий спосіб допоможе вам контролювати ваше почуття часу, адже швидкорухомих стрілка годинника буде квапити вас і «виганяти» з будинку вчасно.

3. Правильний маршрут

Сила-силенна часу часто губиться в дорогах, особливо це стосується жителів великих міст. Потрібно планувати свій маршрут заздалегідь і правильно. Наприклад, їздити на метро замість автомобіля, так як пробки забирають у нас не один десяток хвилин. Якщо ви поспішаєте, то не варто забігати по дорозі в магазин, зробіть це після, або до запланованої події.

4. Плануйте події заздалегідь

Навчіться правильно організовувати свій денний розпорядок, допомогти вам у цьому може щоденник або календар. Якщо у вас заплановано небудь захід, то не варто незадовго до нього починати інша справа або йти в інше місце, так як ви напевно не зможете сконцентруватися на жодному, ні на іншому подію. Доводьте все задумане на день до кінця, і тільки потім починайте нові справи.

5. Розставляйте пріоритети

Час часто втрачається саме через те, що ми не вміємо його раціонально розподіляти. Подумайте, що для вас найважливіше в даний момент, і постарайтеся зробити все вчасно. Другорядні ж справи залиште на потім, так як вони можуть перешкодити вам у виконанні ваших головних планів. Складіть спеціальний список справ, в якому будуть термінові, другорядні за важливістю, і ті, які, дійсно, можна відкласти на невизначений термін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *