Як лікувати суглоби народними засобами

Із захворюваннями суглобів стикаються люди в будь-якому віці. Одним з основних клінічних проявів патології опорно-рухового апарату є больовий синдром. Медикаментозна терапія допомагає зменшити вираженість болю, зняти прояви запальної реакції в області змінених суглобів.

Лікування суглобів народними засобами є ефективним методом, тому його включають в комплекс терапевтичних заходів.

Застосування рослинних зборів

В даний час багато фахівців віддають перевагу натуральним лікарським засобам. При лікуванні суглобів призначають фітосбори, містять лікарські рослини. Джерелом натуральних компонентів є трави Алтаю, відомі з давніх часів цілющими властивостями. Вони багаті біологічно активними речовинами, які мають протизапальну дію.

Для виготовлення фітосборов використовується натуральна сировина високої якості, яка вирощується і заготовляється у високогірних, екологічно чистих районах Алтаю. Щоб отримати стійкий лікувальний ефект, курс лікування повинен бути мінімум один місяць. У ряді випадків рекомендується провести кілька курсів з невеликою перервою (досить зробити перерву на один тиждень). Якщо курс лікування отримує пацієнт, у якого є схильність до алергічних проявів, то потрібно почати лікування з мінімальної дози фитосбора. Надалі можна перейти на прийом середньо терапевтичної дози препарату.

Існує кілька різновидів фітосборов, і їх можна успішно поєднувати під час лікування. При довгостроково поточних, хронічних захворюваннях суглобів можна одночасно приймати два, три препарату, чергуючи їх. У даному випадку термін курсового лікування збільшується до трьох місяців.

Вплив ваги на перебіг захворювання

Суглоби випробовують значне навантаження, особливо у людей, які страждають зайвою вагою. У першу чергу навантаження випробовують тазостегнові і колінні суглоби, стопи. Необхідною умовою ефективності проведеного лікування є зниження ваги. Не можна худнути стрімко, так як це може завдати шкоди здоров’ю. Вага повинна знижуватися поступово, в середньому до двох кілограм на місяць.

Велике значення для стану суглобів має збалансоване харчування за кількістю основних поживних компонентів. Фрукти і овочі повинні становити одну третину щоденного раціону. Є фрукти, які не рекомендується вживати при захворюваннях суглобів:

  • банани
  • виноград
  • картопля

Корисним продуктом є злакові. У раціоні пацієнтів повинен бути зерновий хліб, а також нешліфовані крупи, з яких потрібно готувати різноманітні другі страви (каші, гарніри та інші).

Різні захворювання суглобів протікають з яскраво вираженою картиною запалення. Процес запалення нерідко може спровокувати неправильне харчування, вживання тих продуктів, які сприяють тому, що запалення в області суглобів підтримується. Такими продуктами харчування є м’ясо, цукор, кава, тваринні жири. У цьому зв’язку одним з ефективних методів народної медицини є лікування голодом. Під час голодування відбувається перебудова імунної системи, що призводить до зменшення вираженості запального процесу.

При запаленні суглобів можна рекомендувати проведення короткочасного голодування, якщо це допустимо з точки зору наявності у пацієнта супутньої патології. Недоліком даного методу лікування вважається наявність нестійкого лікувального ефекту, тобто домогтися стійкої ремісії хронічного захворювання суглобів при голодуванні складно. Вибір короткочасного голодування в якості лікувального методу повинен бути узгоджений з лікуючим лікарем, який спостерігає пацієнта.

Місцеве лікування захворювань суглобів

Одним з компонентів комплексного лікування є місцева терапія, коли лікувальний засіб наноситься безпосередньо на область суглобів. Ще з давніх часів своїми цілющими властивостями відомі каштани. Настоянка з каштанів допомагає усунути больовий синдром, відновити функціональну активність пошкодженого суглоба і рухову активність. Досягнення лікувального ефекту не відбувається швидко, тому важливим моментом є терпіння пацієнта. На весь курс терапії може піти від декількох місяців до підлозі року і більше.

Приготувати настойку з каштанів можна самостійно в домашніх умовах. Плоди каштанів зазвичай заготовляють восени. Вони добре зберігаються і тривало зберігають корисні властивості, тому лікування проводиться в не залежності від пори року. Каштани слід очистити від шкірки і порізати ножем на дрібні шматочки, але можна припустити плоди через м’ясорубку до отримання однорідної маси. Отриману масу заливають горілкою, для чого поміщають в скляну ємність і щільно закривають пробкою або кришкою.

Настоянка має настоятися в темному місці протягом чотирнадцяти днів, при цьому щодня потрібно її струшувати. Після завершення необхідного терміну приготування, настоянку проціджують. Лікування суглобів полягає в змазуванні настоянкою уражених суглобів. У рецептурник народної медицини є рецепти приготування спиртової настойки з каштанів, а також водного настою на воді. Настій необхідно приймати всередину до прийому їжі кілька разів на день.

Курсове лікування полягає в проведенні десятиденного лікування, після чого слід зробити перерву на один тиждень і відновити прийом цілющого засобу. Змащувати область суглобів можна кілька разів на день, що визначається ступенем вираженості больового синдрому, запальної реакції. Якщо у пацієнта є виражений больовий синдром, то рекомендується почати лікування з триразового застосування. Надалі можна відкоригувати кратність прийому і тривалість курсу лікування. У каштана корисними є не тільки плоди, а також коріння, листя, квіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *