Як не залежити від думки оточуючих?

Оточуючі люди на нас впливають, хочемо ми цього чи ні. Більшості з нас важливо, що про нас подумають знайомі чи друзі. Але є люди, які готові змінювати свої слова, погляди і поведінку, щоб догодити іншим. Щоб не стати білою вороною в колективі, ми наслідуємо іншим, чи не озвучуємо свої оригінальні думки і копіюємо тих, хто проявляє якості лідера. Помічаєте, що і ви так робите? Головне – вчасно зупиниться і перестати залежати від думки інших людей. Це ваше життя, і тільки вам вирішувати, що думати і робити.

Як не залежити від думки оточуючих?

Телефон

Ми схильні залежності набагато більше, ніж думаємо. Дайте відповідь на питання, якою має бути ідеальна жіноча фігура? 90-60-90. А звідки ви це знаєте? Навіть і не згадаєте. Але, ввібравши цей стереотип, ми завжди страждаємо, з’ївши зайву пончик. В 30 років ти обов’язково повинна бути заміжня і виховувати дитину. Інакше залишишся нікому не потрібною старою дівою. А кому і чому повинна, ти не замислюєшся. Ми підлаштовуємося під чужі очікування, аби про нас не подумали нічого поганого. І в результаті живемо не тим життям, про яку мріяли.

Як не залежити від думки оточуючих?

Плітки

Як і з будь-якої іншої залежністю, тут потрібно спочатку визнати факт її наявності. Якщо ви не визнаєте, що дуже страждаєте через думки інших людей, то вирішити проблему вам не вдасться. Постарайтеся проконтролювати всі свої рішення, дії, слова. Чи завжди ви робите те, що хочеться вам, не допускаючи думки – «а що про мене подумають». Якщо ні, визнайте, що залежність існує. Це перший і найважливіший крок до її подолання.

Як не залежити від думки оточуючих?

Під дощем

Після того, як ви визнаєте, що залежність існує, виникне питання: чому так? Наскільки сильно я залежу від чужої думки і чому так вийшло? Найчастіше коріння цієї проблеми, як і багатьох інших, варто шукати в дитинстві. На дорослої людини все життя впливає поведінка його батьків. Коли до дитини несправедливо ставляться, постійно критикують, причому неконструктивно, порівнюють з іншими дітьми, то наслідки такого виховання негативно впливають багато років. Батьки, коли не сприймають свою дитину такою, якою вона є, і намагаються його змінити, наносять йому серйозну травму. Сильний вплив на дитину мають фрази на кшталт «Ти була неслухняною дівчинкою, мама тебе більше не любить» або «Ти слабак, Вася-Коля-Петя краще тебе грає в футбол». Ви сказали і забули, а підсвідомість дитини пам’ятатиме образливі слова десятиліттями.

Як не залежити від думки оточуючих?

Маски

Що важливо, деструктивний вплив надає і позитивна оцінка. Слова «ти у мене найрозумніший-красивий-талановитий, не те, що ці Катя-Ваня». Дитина адаптується до такого бачення реальності, підлаштовується, змінює свою особистість, щоб отримати більше похвали і вигоди.

Як не залежити від думки оточуючих?

Зайчик

Виховання дитини продовжується в школі. Там же, найчастіше, продовжують калічити його особистість. У навчальних закладах заохочують орієнтування на думку оточуючих. Дитина бачить себе в очах інших. І необдумані слова вчителя ранять на все життя. Не тільки діти, але часом і педагоги, забувають, що оцінка в журналі – це оцінка знань з конкретного предмета, а не оцінка особистих якостей дитини. І 2 ще не означає, що дитина – нездара або ледар. Але такі слова часто звучать в класі.

Як не залежити від думки оточуючих?

Думати

Зовсім скоро діти почнуть освоювати науку пристосування і відтворюють її в мініатюрі. Найпомітніше прояв – орієнтація на рівень добробуту сім’ї. Якщо у дитини дорогий смартфон, він стає в компанії своїм. Якщо у батьків немає грошей на дорогі іграшки, доведеться сильно постаратися, щоб завоювати повагу однолітків.

Як не залежити від думки оточуючих?

Будинки

Такі ситуації накладаються одна на іншу (спілкування в сім’ї, в школі, у колі друзів, в інтернеті), і в доросле життя людина входить навчений всім методам адаптації та гнучкості, щоб підлаштовуватися під тенденції моди, чужі очікування і думки. Поки людина молода, підлаштовуватися легше. Але з віком стає все складніше змінювати себе для соціуму. Якщо в школі все обмежувалося смартфонами, модними зачісками та одягом, то в дорослому житті доводиться наслідувати цінностям, пріоритетам, думкам. Крім того, в зрілому віці хочеться нарешті бути собою. Коли людина бачить, наскільки він залежний від думки інших, він розбудовується і сумує. Що ж робити? І як змінитися, якщо я так вихований? Чи можливо це? Можливо. Але доведеться докласти багато зусиль.

Як не залежити від думки оточуючих?

В переході

Усвідомлення своєї залежності приносить сильні негативні емоції. І деякі люди вирішують: «Все, відтепер я більше ніколи не буду ні під кого підлаштовуватися, ні до кого прислухатися, ні з ким і ні з чим не погоджуся». Життя після такого рішення може стати дуже важкою, і труднощі ці створює людина собі сам. Найнеприємніше в цій ситуації, що залежність нікуди не йде – вона переломлюється через рішення бунтувати. Не варто звільнятися від залежності ціною особистих переваг і рішень. Скористайтеся свободою вибору.

Як не залежити від думки оточуючих?

Що ж робити для того, щоб не залежати від чужої думки і при цьому не впасти в залежність від раніше прийнятих рішень?

Першим ділом позбудьтеся від ідеалів.

В дитинстві ми всі прислухалися до думки батьків і копіювали їх поведінку. І в цьому був ключ до виживання. Вони розумніші, досвідченіше, сильної, самодостатньої. Порівняно з дитиною. Але тепер ви доросла людина, і в багатьох речах розбираєтеся краще. Не створюйте ідеалів, як би вам цього не хотілося. Створення ідеалів – хитрий спосіб перекласти відповідальність за своє життя на інші плечі. Не робіть цього!

Як не залежити від думки оточуючих?

Обійми

Ніхто краще за вас не знає, як вам жити!

Запам’ятайте це. Тільки ви в змозі визначити, що вам потрібно, що для вас краще, а що – гірше. Це стосується всіх аспектів вашого життя: від того, яке плаття надягти, до вибору професії. Ви шукаєте відповіді на складні питання – чим займатися в житті? У чому її сенс? Питаєте рад інших людей, читаєте книги, але відповіді на ці питання можете собі дати тільки ви. Навчіться прислухатися до власної думки.

В реальності позбавлення від чужої думки може виглядати так:

1. Визначайте для себе, як ви підпадаєте під чужу думку, автоматично йому довіряєте. Це найголовніше – визначити думку як чуже. Навчіться чітко розмежовувати власні думки і чужі.

2. В той момент, коли ви помітили, що заражаєтеся чужою думкою і готові змінити себе, щоб цьому думку відповідати, задайте собі питання: а чого хочу особисто я? І постарайтеся побачити свою власну відповідь. Він може не відрізнятися від чужого. А може й відрізнятися. Головне, що він буде вашим.

3. Не сумнівайтеся. Сумніви в своїх рішеннях виникають через страх припуститися помилки і бути засудженим суспільством за неї. Але ви вже не в школі. Ризикуйте. Не обов’язково починати з глобальних тем, спробуйте на чомусь побутовому, повсякденному. І пам’ятайте, помилки це нормально. Роблячи помилки, ми розвиваємося.

4. Заключний етап – інтеграція нового досвіду, яка проходить як би сама собою. З часом ви навчитеся спиратися на власну думку, винесете необхідний досвід з наробити помилок, і побачите, що це не страшно. Ви помітите, що життя стало більш гармонійна з тієї пори, як ви всі рішення приймаєте самі. Позбувшись залежності від чужої думки, ви направите своє життя по іншому руслу і будете жити так, як вам хочеться!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *