Як не підхопити застуду взимку?

Наближається зима, а значить, скоро людей юрбами почне косити грип і застуда. Здавалося б, багато років повторюється одна і та ж історія: людина знає, що робити, щоб не хворіти, тепло одягається, профілактично п’є гарячий чай з лимоном, але ні-ні та й «вляпається» в застуду.

І ладно ще, якщо ця біда відбувається взимку, але коли хвороба наздоганяє вас де-небудь влітку, на відпочинку – від цього образливо удвічі. Багато вже напевно звикли до думки, що мінімум пару раз на рік їм доведеться лежати з температурою і нежиттю. Я був одним з них, поки не навчився не хворіти.

Під словом «хвороба» я розумію застуду чи грип, які не дозволяють працювати / вчитися в нормальному режимі. Останній раз я хворів 20 січня 2012, тобто майже 2,5 роки тому. Того дня я прийняв вольове рішення більше не хворіти. Протримався рік, потім ще один, і ось в наступному році готуюся зустріти третій рік без застуд і грипу.

Щоб зрозуміти, як боротися з хворобами, спочатку розглянемо причини їх виникнення

Чому ми хворіємо?

Стрес. За статистикою, найбільше лікарняних припадає на стресовий понеділок. Найменше – на п’ятницю. В п’ятницю людина відчуває емоційний підйом перед прийдешніми вихідними, а ось в понеділок він відчуває на собі всю тяжкість майбутньої робочого тижня – саме в цей час підвищується ймовірність захворіти. Рано чи пізно постійний стрес змусить людину взяти лікарняний.

Внутрішній протест. Вам набридла робота чи стало несила їздити вранці на пари? Чи, може, ви хочете нарешті відпочити, але до відпустки далеко? Вихід є: підсвідомість саме включить потрібні механізми, щоб ви частіше підставлялися під вітер, холод і кондиціонери і змогли таким чином захворіти.

Брак уваги. Вам хочеться, щоб оточуючі люди почали обдаровувати вас апельсинами, поїти Колдрекс, жаліти і щодня справлятися про ваше здоров’я. Це кожному приємно, але це не більше ніж спосіб маніпуляції.

Сильний холод. Цей вид холоду важко не помітити, бо він явно відчувається кожною клітинкою тіла. Перше бажання, коли ви відчуваєте сильний холод, – терміново зігрітися.

Легкий холод. Яскравий приклад – непомітний протяг або зрадницьке сопло кондиціонера, яке тихо, але планомірно, хвилина за хвилиною забирає ваше тепло – це один з найнебезпечніших видів холоду.

Як боротися з перерахованими вище причинами хвороб

Зі стресом на роботі можна боротися або переглядом свого ставлення до роботи (бути простіше, не приймати все близько до серця), або ж змінивши роботу.

У випадку з внутрішнім протестом є сенс накачати себе вагомими підставами йти на роботу (мотивацією) або ж, знову-таки, змінити роботу і займатися чим-небудь більш приємним. Крім того, може бути так, що вас заїла буденність. В такому випадку є сенс свідомо взяти відпустку хоч на пару днів і емоційно підбадьоритися за допомогою невеликого подорожі та спілкування з цікавими людьми.

Якщо вам не вистачає уваги, то не варто будувати з себе мученика. Набагато продуктивніше буде вилазка з друзями на який-небудь захід: ви витратите набагато менше часу і отримаєте свою дозу соціального капіталу. Чим частіше ви будете виходити в люди, тим менше вам буде хотітися хворіти. А якщо закохаєтесь – так і поготів.

Сильний і легкий холод вимагають різних підходів. До сильного холоду простіше готуватися, ніж до легкого, бо він більш помітний і відчутний. Його неможливо пропустити повз себе: коли вас буде кидати в дрож, а зуби будуть відбивати чечітку, ви або терміново будете шукати спосіб зігрітися, або приймете вольове рішення терпіти. В цьому і є секрет боротьби з сильним холодом.

Легкий холод – це як жаба, яку нишком варять на повільному вогні. Щоб не попастися на цей самий підступний вигляд холоду, потрібен високий рівень свідомості. Вам необхідно навчитися відчувати свій організм і помічати найменші некомфортні прояви навколо вас. Не варто бути героєм і терпіти легкий протяг або недостатньо тепла ковдра. Легкий холод може застигнути вас зненацька, коли ви спите і у вас немає можливості контролювати умови свого сну. Тому є сенс заздалегідь приготуватися до можливих сценаріїв раптового похолодання і заготовити зайву ковдру або взяти з собою додатковий светр. Краще спітніти, ніж замерзнути.Чтоби підвищити свої шанси перед обличчям легкого холоду, стоїть не тільки зробити «домашнє завдання» з утеплення ковдрами-светрами, але і додати в «кеш» своєї голови пам’ятку про те, що дме вітер і розслаблятися не можна. Тобто, навіть коли ви сидите десь в офісі на важливій зустрічі, в голові потрібно обов’язково «забронювати» думка про холод. Коли ви пам’ятаєте про холод і віддаєте собі звіт в тому, що він є і що він на вас впливає, ви вже на 50% підвищуєте свої шанси не захворіти.

Профілактика врятує світ

Набагато легше не хворіти, якщо ви регулярно виконуєте прості, але ефективні дії:

Загартовуйтеся. Навіть пара хвилин холодної води в кінці щоденного ранкового купання вже здатні творити чудеса.

Одягайтеся. Зони ризику, які вимагають уваги в першу чергу: спина, груди і шия.

Спіть. Це дуже важливий момент, оскільки недолік сну веде до поганого самопочуття і зниженню імунітету.

Пийте гарячі напої. Неважливо, кава це, чай або просто окріп. Зайвий стаканчик чогось теплого не тільки нагадає вашому організму, що про нього піклуються, але і дозволить на контрасті точніше визначати джерела холоду.

Приймайте гарячий душ. Навіть якщо вам не холодно. Ніколи не буває зайвим погріти спину і шию.

Шокові заходи: помститися холоду

Буває так, що ви потрапляєте в лютий мороз, при цьому ви віддаєте собі звіт в небезпеці захворіти, але поруч, як на зло, ні джоуля тепла. В таких випадках навіть склянку гарячого чаю не здатний перекрити «утрату», нанесений холодом. У такій ситуації потрібно, як і колись, тримати в голові думку про холод. Неважливо, що він виграв битву, адже ви все ще в силах перемогти у війні!

Помстіться лютою зими, гарненько попарившись в душі, при цьому одночасно заливаючи в глотку гарячий чай з лимоном. Одягніться у все, що у вас є, накрийтеся усіма ковдрами, які вам доступні, і вирушайте спати. І спите так багато, як хочеться, не встаючи на звук будильника. Краще проспати роботу, але бути здоровим, ніж по-геройськи бути в офісі вчасно, але з розпочатої хворобою.

І на закуску – рецепт здоров’я від гуру інтегральної йоги Шрі Ауробіндо

«Єдина хвороба – це недостатність свідомості. На більш пізніх стадіях, коли в нас міцно встановиться внутрішня безмовність і ми будемо в змозі сприймати ментальні й вітальні вібрації ще на периферії нашого околосознательного, ми зможемо точно так же відчувати вібрації хвороби і відводити їх перш, ніж вони зможуть увійти в нас. Якщо ви будете усвідомлювати це ваше навколишній “я”, – писав Шрі Ауробіндо учневі, – то ви зможете вловити думку, пристрасть, навіювання або силу хвороби і запобігти їх вторгнення в вас».

А які ви знаєте способи, які допомагають не хворіти?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *