Як не можна пити чай – 9 помилок

Ні для кого не секрет, що якісний листовий чай є джерелом корисних для нашого організму речовин. Насправді, чим частіше ми п’ємо чай, тим більше він здатний зміцнити наше здоров’я.

Одним з найпотужніших компонентів чаю є поліфеноли, здатні уповільнити процес старіння, одночасно зміцнюючи імунну систему. Ліпополісахариди, що містяться в чаї, зменшують шкоду, що наноситься радіацією та іншими токсинами. А вміст кофеїну в цьому напої може допомогти зберегти ясний розум і зняти втому.

Однак безграмотне вживання чаю здатне не тільки нівелювати всю його користь, але і завдасть шкоди організму. У сьогоднішньому огляді ми зібрали 9 поширених помилок, вивчивши які, ви зрозумієте, як краще подружитися з культурою пити чай.

1. Пити чай натщесерце

Вживання чаю викликає пригнічення секреції шлункового соку і може зменшити загальний вміст кислоти і жовчі в шлунку. Чай також здатний впливати на поглинання організмом білків та інших поживних речовин. Вживання чаю натщесерце стимулюватиме слизову шлунка, приводячи у результаті до втрати апетиту.

2. Пити дуже гарячий чай

Напій, що володіє занадто високою температурою, буде дратувати і обпалювати горло, стравохід і слизову оболонку шлунка. Зловживання занадто гарячим чаєм здатне призвести до утворення рубців. Фахівці відзначають, що температура чаю не повинна перевищувати 56 градусів.

3. Пити міцний чай

Перезаваріваніе чаю здатне збільшити в ньому вміст кофеїну, що може надалі позначитися на нашому здоров’ї. Головні болі, безсоння, зневоднення, проблеми з травленням – це все може бути справою рук кофеїну. Тому намагайтеся дотримуватися рекомендовану дозу чаю на чайник, а також стежити за його заварюванням.

4. Занадто довго заварювати чай

У випадку, якщо чай заварюється занадто довго, то незалежно від температури води він вийде занадто міцним, іноді навіть з гіркотою. Фахівці вважають такий чай непридатним для пиття, так як в ньому руйнуються вітаміни, антиоксиданти і амінокислоти, і виходить в результаті не тільки не занадто смачний, але і не дуже корисний напій.

5. Заварювати чай занадто багато разів

Більшість хороших листових чаїв можна заварювати тільки 3 або 4 рази, інакше ми ризикуємо отримати позбавлений смаку і не ароматний напій. Ароматизовані чаї і зовсім слід заварювати тільки 1 або 2 рази. Винятком є сильно ферментований пуер і “стійкий” улун – їх можна заварювати 5-6 разів.

Дізнайтесь, про золоті правила відмінного травлення у вашому організмі.

6. Пити велику кількість чаю перед їжею

Надмірне вживання чаю перед їжею здатне не тільки вплинути на нашу здатність розрізняти смаки, роблячи їжу несмачною, але і перешкодити засвоєнню білка в організмі. Тому спробуйте наступного разу зробити паузу в 20-30 хвилин перед їжею, і ваше травлення буде вам вдячно.

7. Пити чай відразу ж після їжі

Все ті ж дубильні речовини чаю зв’язуються з білком і залізом, що містяться в їжі, перешкоджаючи їх поглинанню організмом. Для того щоб уникнути цих негативних наслідків, рекомендується переходити до чаю не раніше, ніж через півгодини після прийому їжі.

8. Запивати ліки чаєм

Справа в тому, що містяться в чаї дубильні речовини здатні викликати проблеми, вбираючи в себе будь-які медикаменти, не даючи їм засвоїтися. Розщеплюючись, дубильні речовини утворюють таніни, через які ліки дають осад, тому розумніше буде запивати їх простою водою.

9. Пити вчорашній чай

Якщо ви випадково залишили свій чай “ночувати”, на ранок без зайвих роздумів просто вилийте його. Такий чай не тільки втратив всю свою користь, але і вже став живильним середовищем для бактерій і грибків, які можуть бути досить небезпечні для нашого організму. Тому має сенс взяти собі за правило пити тільки свіжозаварений чай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *