Як навчитися слухати своє тіло – 9 корисних технік

«Усі хвороби – від голови». Саме наші думки здатні керувати такою складною системою, як людський організм.

Щоб навчитися керувати своїми емоціями, необхідно вміти слухати і головне – чути своє тіло.

Якщо людина постійно відчуває голод, страждає від безсоння або, навпаки, спить більшу частину вільного часу – це ознаки внутрішнього дисбалансу. У кожної людини тіло працює згідно з власним сценарієм. Існує взаємозв’язок того, як ми думаємо, з поведінкою тіла і виникненням недуг, хвороб на грунті стресів, депресій, образ і страхів.

Буває, що людина відчуває фізичні страждання – нудоту, головні болі, болі в спині – без видимих на те причин, відправляється на обстеження і отримує висновок, що по суті відхилень немає. Психологи, лікарі та автори фітнес-методик пропонують безліч різних способів почути свій організм і взяти емоції під контроль. Ми вибрали 9 простих і дієвих технік, якими ви можете скористатися, щоб стати щасливіше і знайти здоров’я.

Зупиняємо агресію

Щодня ми потрапляємо в конфліктні і стресові ситуації, але життя не зупиниш тільки тому, що нас багато що дратує. А от зупинити захоплюючі почуття ненависті, злоби чи гніву цілком можливо. Після чого обговорювати нагальні питання – на роботі, в транспорті, в родині – стає простіше.

1. Самий вірний спосіб втихомирити розігрався гнів або образу – налагодити дихання. У стресовій ситуації людина дихає грудьми, групуючи сили і напружуючи м’язи. Дихання животом – дихання сплячого немовляти, що знаходиться в повній безпеці. Зробіть глибокий вдих, спочатку наповнивши повітрям живіт, а потім вже груди. На видиху – зворотний порядок. Через деякий час ви відчуєте, що розслабилися і зможете продовжувати діяти спокійно.

2. Важливо розвинути вміння швидко переключатися від агресії до спокою. Якщо ви швидко приходите в лють, а заспокоюєтеся повільно, спробуйте вправу «Звір-людина». При кроці вперед кричите, лайтеся, стискайте кулаки і щелепи, при кроці назад – розслабляйтеся, приділяючи увагу м’язам.

3. В ситуаціях, коли діяти необхідно, але неможливо (наприклад, в пробці) зробіть вправу «Внутрішній промінь». Уявляйте світлий промінь, що рухається від потилиці до стіп по всьому тілу. У міру руху уявляйте, як розгладжуються зморшки, зникає втома, з’являється посмішка.

Знімаємо напругу дня

Накопичені емоції псують настрій вечора, не дають заснути, впливають на якість сну і наше ранок. Визначити причину тривоги не завжди можливо, так само, як і усунути її. Все це залишається в нашому тілі і, щоб досягти спокою, потрібно діяти через нього.

1. Занурення в тіло. Найпростіший спосіб – лягти і повністю розслабитися, але якщо ситуація запущена, це не завжди вдасться з першого разу. Релаксація не повинна бути нав’язаною – просто прислухайтеся до того, що відчуває тіло – де біль, де напруга, де приємна втома.

2. Для засіла всередині тяжкості вимагається розрядка. Якщо ви бачили як «брикається» маленькі діти, лежачи на спині, повторити це не складе труднощів. Ці рухи рекомендують поєднувати з вигуками «ні!» І «чому?». Це допомагає прожити пригнічені почуття.

3. Техніку «посмішка Будди» приписують даосам. Мета – досягти умиротворення і щастя. Посмішка Будди не повинна створюватися м’язами обличчя, вона повинна з’явитися зсередини. Закривши очі, спробуйте заспокоїтися і відчути, як куточки ваших губ наливаються теплом і розпливаються.

Створюємо контакт з тілом

Щоб не «захворіти» від туги, печалі або перенапруги, треба добре знати, на що і як реагує ваш організм. Цю зв’язок теж можна розвинути.

1. Напишіть «лист своєму тілу». Що ви думаєте про нього, як до нього ставитеся, що плануєте змінити. Пересядьте на інше місце, прочитайте лист і напишіть відповідь. Результати дозволяють відкрити дуже багато чого в тому, як ви насправді до себе ставитеся.

2. Неспроста нам хочеться кричати, коли ми сердимося і ридати, якщо важко і сумно. Голосова терапія пропонує відчути тіло через витяг звуку. Співати можна не тільки зв’язками, спробуйте «пускати» голос із грудей, живота, стегон, гомілок. Допомагайте собі рухом рук. Легендарний Федір Шаляпін зізнавався, що після складних виступів у нього боліло все тіло, включаючи ступні. При регулярних тренуваннях голосом можна навчитися виганяти біль і знімати стресову напругу.

3. Одна з вправ танцювальної терапії – танець частин тіла. Необхідно окремо рухатися руками, головою, животом, плечима і ногами. У підсумку визначте, ніж вам було складніше танцювати. Якщо це голова, то проблеми пов’язані зі швидкістю прийняття рішень, стегна означають сексуальні затискачі, коліна – бажання рухатися вперед.

Турбота про здоров’я включає і профілактику захворювань, і своєчасне звернення до лікарів, але як слід вивчивши свій організм самостійно і навчившись впливати на нього, ви зможете запобігти масу складнощів. І в багатьох випадках ліки вам просто не знадобляться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *