4 причини розбити ставок на вашій ділянці

Вода є важливою складовою на багатьох рівнях. У найбільш фундаментальному, це важливий компонент для всього живого на землі. В пермакультури ефективне використання та повторне використання води є невід’ємною частиною будь-якого дизайну. Як правило, прихильники пермакультури прагнуть уповільнити потік води на своїй ділянці. Уповільнення і зберігання води в межах своєї території, робить використання води більш ефективним. А також, забезпечує постійну подачу води на ділянку, навіть в періоди несприятливих погодних умовах.

Найпростішу функцію, яку виконує ставок на вашій ділянці, це зручний спосіб для зберігання води. Маючи постійний доступ до прісної води ви можете спокійно займатися самообеспечением вашої ділянки, незалежно від його масштабу. Незалежно від того, що знаходиться поза вашого контролю, наприклад, системи муніципального водопостачання.

Ставок також може бути корисним для зберігання дощової води. Якщо у вас немає ємності для води і стоки спрямовані безпосередньо на ваш ділянку, це може створити проблеми, такі як заболочування. Ставок може стати хорошим компромісом, тобто вода збирається у ставку і чекає свого часу, коли вона вам знадобиться.
Вода зі ставка може служити джерелом для поливу грядок. Якщо ви не хочете викачувати занадто багато води зі ставка, ви можете розробити систему малого зрошення, що як правило, стійкіше, особливо під час вологих погодних умовах.

У спекотну погоду, наявність ставу може допомогти поліпшити умови в мікрокліматі навколо ставка.

4 причини розбити ставок на вашій ділянці

Ставок приверне різні види водолюбних тварин на вашу ділянку. Є багато типів комах, яким потрібні водні об’єкти в якості середовища проживання, різні амфібії, такі як жаби живуть в безпосередній близькості від води. В свою чергу, ці види будуть залучати птахів і тварин, які полюють на них, наприклад лелеки. Тому, маючи ставок на вашій ділянці ви значно збільшуєте біорізноманіття.

4 причини розбити ставок на вашій ділянці
Головне, не намагатися змусити дику природу прийти до вас. Вам не потрібно робити нічого особливого, щоб залучити тварин, не потрібно створювати помилкову залежність. Води стає все менше, тому будь-які нові водойми, природно, залучають тварин, і у них є чудові здібності знайти їх самостійно. Якщо ви встановлюєте новий ставок, ви, ймовірно, побачите бабок і водних жуків вже через день або два. Амфібії прибудуть на ставок, як тільки отримають достатньо їжі для себе. Крім того, ви отримаєте неймовірне задоволення спостерігаючи за тим як розвивається ваш ставок, як він росте і змінюється з плином часу поступово видозмінюючи весь ваш ділянку.

Ставок – це дуже романтично. Що може бути приємніше, сидіти і спостерігати ввечері як штовхаються пурхають комахи над водною гладдю, слухати квакання жаб в заростях по краях, спів птахів на прилеглих деревах і спостерігати за грою світла, коли він падає на рослини і квіти, плаваючі на поверхні ставка.

Або прийти до ставка рано вранці, коли він покритий легким серпанком, а рослини навколо вкриті росою та птиці сповіщають про народження нового дня.

4 причини розбити ставок на вашій ділянці

Ставок приносить новий вимір задоволення на ділянку. Незважаючи на всю повноту і зайнятість природних процесів і взаємозалежних видів, ставок створює місце спокою. Вода може мати дуже медитативне вплив на ділянку – і на садівника.

4 причини розбити ставок на вашій ділянці

Звичайно, ми завжди шукаємо способи, як зробити ділянку продуктивним, і ставки забезпечують можливість для розвитку аквакультури. Ви можете вирощувати рослини в ставку, які або йде корінням до основи по краю або плаваючі на поверхні. Є багато видів рослин, які ви можете вирощувати в ставку, залежно від ваших конкретних умов, у тому числі водяний салат, водна м’ята, крес-салат і лілії.

Аквакультура може також означати, розведення риби. Залежно від розміру вашого ставка і доступної їжі ви можете запустити туди сома, карася чи коропа. Бажано при цьому враховувати необхідну кількість природної їжі, яку риба може сама собі добути, без додаткової підгодівлі. Так, як корми зараз виробляють не зовсім екологічно і стійко, як цього б хотілося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *