Як навчити дитину фінансової грамотності?

Навчити дитину поводитися з грошима завдання іноді виявляється не з легких. У деяких батьків це виходить легко, у деяких виникають труднощі.
Ми вчимо наших дітей всьому, що знаємо самі, тим самим, хочемо полегшити їм краще проживання життя, й уберегти від тих ситуацій, з якими зіткнулися самі. Кожна мама бажає своїй дитині всього найкращого. Але це поняття загальне. Щоб ваша дитина отримав, це саме все хороше, потрібно навчити його правильно користуватися самими необхідними в його майбутнього життя продуктами. До таких продуктів відносяться гроші. Не тільки їжу чи одяг називають продуктом. Гроші такий же продукт, за який можна покращувати свій матеріальний світ.

Правильно розпоряджатися грошима іноді не вміють дорослі люди. Тут ми хочемо розповісти вам про те, щоб ваша дитина стала фінансистом з великої літери, і йому знати про такі поняття як інфляція, курс, ринок, поки звичайно необов’язково. Чим старше він стає, його це зацікавить так само, тоді і роз’ясніть. Поняття про види валют ви, звичайно, повинні розповісти, тому що дитина повинна знати, що існує гривня, рубль, долар, євро та багато інших валют. Думаємо кілька найпоширеніших для його сприйняття буде достатньо.

Коли вашої дитини манить якийсь новітній продукт, наприклад, новий телефон або модне плаття. Багато батьків не завжди знаходять правильні слова, щоб пояснити це і виходить те, що дитина або отримує вподобану річ під натиском своїх емоцій, або просто ви зриваєтеся на крик, бо не в змозі виконати його бажання і на цьому все закінчується.

Для деяких поняття економити, не складає ніяких труднощів. У когось це викликає масу проблем – не залежно від причини. Дитина може піддаватися стресу, бо у когось є, то що він хотів отримати, а у нього цього немає. Якщо все зробити правильно, і навчити дитину економити гроші, ви позбавите його від багатьох переживань у житті.

Важливо привчати дитину з маленького віку, і обов’язково це повинно бути у вигляді гри. Ось кілька кроків, які допоможуть вам це зробити.

Візьміть дитину з собою в банк

Нехай він побачить цей величезний заклад, в якому акумулюється багато грошей. В якому багато чоловіків і жінок, і всі вони виконують роботу пов’язану з грошима, так що, гроші, це серйозно! Дитина оцінить цю картину. Можна так само відкрити рахунок для вашої дитини або ж відкрити рахунок на себе але сказати йому, що тепер у нього є своя картка і рахунок в банку. Це додасть йому впевненості. Подивіться як відразу він стане важливим, розуміючи що повноцінний член суспільства, тому що у кожної дорослої людини є гроші, і тепер він не є винятком.

Навчіть ставити вашої дитини короткострокові і довгострокові цілі

Ваша дитина захотів нову гру або іграшку? Заохочуйте вашу дитину, щоб він міг зберігати свої гроші. Це можуть бути подаровані йому на день народження, або презенти від бабусь і дідусів, або він якимось чином відкладає деякі економлячи гроші на обіди в школі. Дитина розуміє те, що він бажає отримати цю річ, і ви допомагаєте йому, таким чином, що не все відбувається в життя моментально.

Він починає усвідомлювати найдорожче в житті, а саме час. Допускаючи думку, що він все таки отримає вподобану річ, але через певний відрізок часу. Це важливо, тому що за цей час, ваша дитина вчиться пізнавати вартість грошей.

Ви можете намалювати на аркуші паперу або на дошці його бажань довгострокові цілі, наприклад, придбання нового автомобіля (якщо це підліток), отримання більш потужного комп’ютера і багато іншого. Заохочуйте вашу дитину за те, що він у чомусь відмовив собі, а саме не витратив на якісь дрібні штучки свої гроші, а збирає їх для отримання більш потрібних йому речей. Якщо він дійсно хоче їх отримати. Виробляється завзятість і терпіння.

Знайдіть шляхи, щоб ваша дитина могла заробляти гроші

Дитина може виконувати якусь роботу по дому, яка допоможе йому заробляти, і заощаджувати свої гроші. Робота повинна виходити за межі його щоденних обов’язків.

Для дітей молодшого віку, це можуть бути різного роду заняття, такі як доглядати за улюбленцем сім’ї – хом’ячком, або годувати рибок, забирати пошту або допомагати розбирати куплені продукти. Заохочуйте ваших дітей до роботи. Таким чином він зможе сам купувати деякі цікаві ігри або збирати на якусь велику покупку.

Заохочуйте вашу дитину для досягнення своєї мети

Якщо вашій дитині вдалося заощадити сто або до ста гривень за рік, винагороджуйте його за цей крок. Уявіть що ви роботодавець і оплачуєте його старанність і старанність. Він буде пишатися своїми досягненнями, і ви створите платформу для того, що у дитини з’являється вибір управління своїми грошима.

Він зможе витратити накопичені гроші на свій розсуд, і запевняємо вас, навіть якщо він витратить на якісь дрібнички, ваше завдання полягає в тому, щоб провести паралель з якимось одиничним продуктом, рівній витраченим грошам.

Навчіть вашу дитину планувати бюджет

Ви ходите по магазинах, або вам надсилають купони зі знижкою. Витратьте трохи часу, і разом з дитиною проводите аналіз пропозицій, в яких ви будете порівнювати одні і ті ж товари, лише цінова політика буде відрізнятися. Так ви навчите його робити аналіз і правильний вибір того, що не завжди потрібно купувати перший-ліпший товар. Запланувати придбання якихось товарів для дому на майбутній рік, так буде хорошим уроком. Ви завжди повинні показувати, як потрібно поводитися з грошима.

Привчайте з раннього віку вашої дитини фінансової грамотності. Ви багато в чому полегшите його життя. Дослідження показали, що діти які були з раннього дитинства привчені до правильного поводження з грошима, більш успішні в житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *