Як говорити правду, не ображаючи співрозмовника?

Ви хочете висловитися родичу або колезі начистоту, але боїтеся, що ваші слова його боляче ранять? Скористайтеся нашими підказками для того, щоб ваша правда не образила співрозмовника!

Чому люди брешуть один одному? Як правило, з двох причин: або бояться наслідків свого правдолюбства для себе особисто, або через бажання не заподіяти болю співрозмовнику. Тільки от в чому фішка: чим частіше ми брешемо, то більше шансів заплутатися у власному брехня і, врешті-решт, видати себе з головою. В кращому випадку ви потрапите в смішне становище, в гіршому – назавжди зруйнуєте свою репутацію і хороші відносини з оточуючими.

Тому, на нашу думку, краще все-таки говорити правду. В крайньому випадку – промовчати. А якщо такої можливості немає, постарайтеся сказати те, що ви думаєте насправді, але так, щоб не заподіяти болю людині.

Як говорити правду?

1. Якщо вас мучить те, що ви збрехали раніше, не бійтеся зізнатися в цьому співрозмовнику. Так, можливо, пару хвилин він буде збентежений, але потім оцінить вашу щирість. Скажіть приблизно так: «Минулого разу я сказала неправду. Я дуже ціную наші відносини, тому вирішила зараз внести ясність …». Якщо співрозмовник задасть цілком логічне запитання:«А чому ж збрехала тоді?», Просто і чесно дайте відповідь:«Я боялася, що ти образишся (або, що правда заподіє тобі біль)».

2. Розмовляючи з людиною, частіше називайте його по імені – цей простий прийом дозволить вам зблизитися. Намагайтеся під час розмови дивитися на співрозмовника, а не в сторону. Також бажано, щоб ви перебували не прямо один проти одного, а по діагоналі. Положення один проти одного психологічно налаштовує на протистояння.

3. Якщо вам треба висловити щось неприємне, наприклад, про поведінку, вчинок, здібності співрозмовника, почніть з позитиву. Припустимо, ваш колега склав поганий звіт. Почніть розмову так: «Мені подобається твій ентузіазм, те, що ти заряджаєш хорошими емоціями весь відділ. Але твій останній звіт має серйозні недоробки». Це золоте правило – спочатку хвалимо, потім критикуємо – відмінно працює в будь-яких ситуаціях, коли ви боїтеся образити людину.

4. Якщо ви підозрюєте, що співрозмовник занадто ранимий і однозначно образиться, спробуйте застосувати застереження: «Твоя ідея здалася мені цікавою, але …». Таким чином ви висловлюєте йому схвалення, хоча і не приймаєте його позицію.

5. Будьте чесні у своїх емоціях. Не бійтеся показати, що якась подія або вчинок вас засмутив або розізлив. До речі, з рідними – чоловіком, мамою, свекрухою, дитиною – краще говорити з використанням почуттів: «Я дуже засмутилася, коли дізналася, що ти …», «Мені неприємно тобі це говорити, але …».

6. Замечайте не тільки негатив. Співрозмовник набагато спокійніше сприйме ваше, хай і не дуже втішне для нього, правдива думка, якщо ви помічаєте в ньому не тільки негативні, а й позитивні якості. Якщо ви маєте звичку помічати його удачі і успіхи, радіти його досягненням. Скажімо, якщо ви помітили і сказали подрузі, яке в неї гарне плаття, як стильно підібрані до нього аксесуари, то ваші слова про те, що туфлі, мабуть, не надто підходять до образу, не викличуть у неї бурі протесту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *