13 порад поведінки на вулиці, якщо ви стали об’єктом агресії

З настанням осені темніти на вулиці стало раніше, парки спорожніли, а вулиці обезлюдніли. Для тих, хто пізно повертається додому, «NydMond» підготувалв кілька простих рекомендацій, як з найменшими втратами вийти зі складної ситуації на вулиці. Поради давав інструктор з рукопашного бою, автор книги «Психологія і практика вуличної сутички» і історик бойових традицій Михайло Діденко.

Відразу ж тікайте, відчувши, що бійка неминуча

Якщо ви не вуличний боєць в пошуках пригод, то, відчувши, що справа пахне смаженим, тут же тікайте від своїх «нових знайомих», які підійшли до вас з якимись питаннями. Необов’язково бити самого нахабного, самого здорового і т.д. Головне взяти різкий старт – і зуміти зберегти темп. Приз відмінний – життя і здоров’я.

Тактика: прорив з оточення

Зазвичай гопники такі хоробрі, що підходять до людини тільки натовпом і тут же намагаються оточити його. Якщо ваша прізвище не Лі і це не зйомки гонконгського бойовика, не намагайтеся битися в колі, єдиний засіб – прорватися з кола і втекти якнайдалі. Якби в китайських фільмах билися так само, як на російських вулицях, там перемагали б одні негідники.

Не намагайтеся боротися

Боротьба проти кількох супротивників на вулиці добре спрацює тільки в Олександра Кареліна – гопники дізнаються його і злякаються. Якщо ви спробуєте боротися, то «повгрузаєте» – вас схоплять за руки, за ноги, за одяг і почнуть спокійно «розстрілювати» ударами – як у тирі. Або просто повалять.

Не бийте ногами

Якщо уникнути бійки все ж не виходить, то врахуйте наступне – людина і так дуже нестійке істота. Як велосипед, теж тільки дві опори. При ударі ногою опора взагалі залишається тільки одна. Гопніку залишається лише легенько штовхнути вас…

Наносите розмашисті удари руками

Якщо супротивників декілька – а їх знову ж, як правило, декілька, – махайте кулаками у всі сторони по дузі. Таким чином ви і схопити себе не дасте, і їм шкода заподіяна, і заблокуєте хоча б частину їх ударів по своїй голові. Увімкніть режим Берсерк хоча б тут.

Ні в якому разі не дозволяйте себе схопити

Як вже сказано вище, якщо вас схопили – ви зручна мішень. Зривайте захвати за ваш одяг, бийте по тягнеться до вас мерзенним щупальцям, відбивайте їх так, щоб вороги «обезручелі» – для цього бийте по біцепсу противника кулаком з усієї сили. Ламайте його пальці, якщо вас схопили за одяг.

Використовуйте гаджети

Повинна ж бути якась реальна користь від ноутбука в житті? Бийте противника важким девайсом по голові; також ноутом можна захиститися від ударів ножем, пляшкою і так далі. Ще гаджети можна використовувати для відволікання уваги противника. Просять подивитися блискучий айфон? Шпурляйте в сторону і, поки всі мимоволі дивляться туди, різко «робіть ноги» (головне, самі туди не подивіться).

Захиститеся курткою

Якщо час дозволяє, зірвіть куртку і намотайте на ліву руку – це хороший захист від ножа. Ще варіант застосування: якщо в кишенях важкі предмети, можна, тримаючи куртку за рукави, бити нею противника з розмаху, як кистенем, по голові.

Завжди тримайте в машині топірець

Пригадується – дров наколоти, наприклад. Або ж остудити запал опонента, який вирішив обговорити з вами ПДР в дещо несподіваному стилі. Побачивши зброю у вашій руці, він тут же зменшить оберти. Або ж витягне «травмат» – тут передбачити не можна.

Завжди тримайте дистанцію

Ця рада придатний не тільки автомобілістам: не дозволяйте незнайомим людям підходити надто близько. Якщо підходять – відходите, зберігайте дистанцію. Не ходіть біля придорожніх кущів, що не завертайте за ріг – краще відійти і обійти на пристойній дистанції.

Контролюйте обстановку

Поєднання надягнутого капюшона і навушників у вухах гарантовано допоможуть вам стати жертвою нападу – якщо не на темній алеї, то в темному під’їзді точно. Очі дані нам не тільки для того, щоб читати френд-стрічку в Фейсбуці.

Не заходьте в під’їзд з незнайомцями

Вже скільки разів твердили – не заходьте в під’їзд з незнайомими людьми. Особливо коли вони «пасуться» біля під’їзду і чомусь бажають увійти саме за вами. Може, це мирний драгдилер прийшов до клієнта або два сантехніка йдуть до самотньої дамі, а може, й ні.

Все по ситуації!

Пам’ятайте, що кожна бійка і взагалі ситуація унікальна, і тільки вам вирішувати, як найкраще діяти. Рецептів на всі випадки життя не буває. Якщо ви відчуваєте непереборне бажання боротися або бити ногою – боріться, бийте. Знайте, що в кожному з нас від природи є «система виживання». Вона призначена для екстремальних ситуацій і автоматично в них включається. Слухайте себе і вірте собі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *