Як допомогти хворому горлу?

Біль і почервоніння в горлі далеко не завжди свідчать про ангіні і вимагають застосування антибіотиків. Як правило, причина цього болю – фарингіт або ларингіт – захворювання менш небезпечні, але не менш неприємні.

На слизових оболонках нашого організму є маса умовно-патогенної флори. У звичайних умовах вона не заподіює ніякого дискомфорту. Але варто перемерзнути або промочити ноги, як захисні сили організму падають, і умовно-патогенна флора починає активно розмножуватися. Ми відчуваємо це як печіння і біль при ковтанні.

При запалених мигдалинах потрібно лікувати тонзиліт. Якщо запалення знаходиться не задньої поверхні глотки – ми маємо справу з фарингитом, якщо запалення спустилося нижче і торкнулося ротоглотку – це ларингіт.

Зрозуміло, ставити діагноз – це справа лікаря. Але визначити, з якою проблемою ви маєте справу, можна і самостійно, по букету відчуттів, які супроводжують запалення горла.

При тонзиліті горло болить постійно, особливо сильно – при спробі щось проковтнути. Голос охриплий, повертати голову з боку в бік – боляче.

При фарингіті горло не тільки болить, але і дере. Здається, ніби наковтався пилу, в горлі надто сухо і постійно хочеться його пом’якшити і намочити.

При ларингіті до цих сіптоми додається ще й гавкаючий кашель.

Температура та збільшені лімфовузли супроводжують будь-яке з цих захворювань.

Зверніть увагу: якщо при всіх перерахованих симптомах горло не просто червоне, а ще й покрито нальотом – вам необхідна термінова консультація лікаря!

Хворому горлу дуже добре допомагають теплі полоскання. Вода з розчиненою морською сіллю (1 ч.л. на склянку води), молоко з содою в цій же пропорції, розчин фурациліну – всі ці полоскання пом’якшують біль в горлі, знімають запалення і вимивають мікробів.

Тепле рясне пиття також пом’якшить горло, «змиє» шкідливі мікроорганізми зі стінок глотки і полегшить очищення організму від продуктів інтоксикації.

Льодяники і пастилки з ефірними маслами м’яти, евкаліпта, лимона і тд полегшують дихання і знімають біль. Також ефірні олії можна застосовувати в складі спреїв для зрошення горла і у вигляді інгаляцій.

Для прискорення одужання допоможіть організму мобілізувати імунну систему. Якісний безпечний імуностимулятор – важливий помічник, який, при правильному застосуванні скорочує тривалість хвороби на декілька днів.

Есберітоксрослинний іммумодулятор, виготовлений з екстрактів ехінацеї, баптізіі фарбувальної і молодих пагонів туї.

Склад Есберітокса збалансований таким чином, щоб дати імунітету природну підтримку і допомогти йому в боротьбі з вірусами та інфекціями.

Завдяки підстьобує впливу на захисні системи організму, Есберітокс можна приймати як для профілактики, так і якщо ви вже відчуваєте нездужання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *