Навіщо потрібна сортування сміття?

Уявіть, що буде з планетою через 100 років, якщо відходи на звалище надходитимуть з такою ж інтенсивністю, як це відбувається зараз. Адже практично кожна річ рано чи пізно стає відходами. В такому випадку планета сама перетвориться в одну велику смітник, вся поверхня якої буде всіяна щільним шаром сміття. Крім цього, весь викинутий і неперероблених сміття, припустимо, батарейка або ртутна лампа, здатна вступити в хімічну реакцію і нанести непоправної шкоди довкіллю. Це стосується і всіляких розчинників, миючих засобів і навіть деревних виробів, які були оброблені фарбами або хімічними складами. Розкладаючись, такі відходи отруюють ґрунт, а разом з нею і всі рослини, ягоди, дерева і квіти, що ростуть або зійшли на неї. У підсумку ягоди і плоди, дерева, а також вода з джерел стає не придатною для вживання. Прикро, що відбувається це все через те, що хтось викинув консервну банку, тару з-під миючого засобу або шампуню або банку з розчинником або оліфою.

Скоротити негативний вплив сміття і відходів на навколишнє середовище, ґрунт, підземні та поверхневі води можна правильно сортуючи сміття та побутові відходи, багато з яких можна використовувати для переробки або отримання енергії.

Зробити ще один крок на шляху до порятунку навколишнього середовища можна використовуючи продукти, які можливо переробити і тим самим скоротити поява неразлагающихся або довго розкладаються відходів. До останніх відносяться: скляні пляшки – близько 1 млн. Років, консервні банки – близько 100 років, гумова взуттєва підошва – близько 80 років, шкіряні вироби – близько 50 років, нейлонові вироби – близько 40 років, поліетиленові вироби – 20 років, вовняні вироби і недопалки – близько 5 років.

Існують небезпечні відходи, які потрібно складати в спеціальний ящик або коробку, щоб пізніше залишити на спеціально відведеному майданчику для подібних відходів або відвезти в спеціалізовану зону утилізації. До таких відходів відносяться: акумулятори та батарейки, ртутні лампи і термометри, відходи розчинників, фарб, лаку, пестицидів і хімікатів, прострочені лікарські та медичні препарати та багато іншого.

Також, на спеціалізовані зони утилізації вивозять неробочі великі побутові прилади: пральні машини, телевізори, холодильники, фени, праски, електроплити, міксери, плеєри, колонки тощо, старі меблі та інше.

Сортування сміття та побутових відходів допоможе істотно заощадити на його вивезення і утилізації. Виходить, що завдяки своєчасній сортуванні сміття, споживач економить кошти, які були б витрачені на подальшу переробку або вивезення і зберігання сміття на звалищі.

Для початку розглянемо три головні етапи сортування сміттєвих відходів:

  • До першого етапу відноситься відділення харчових відходів від побутових.
  • До другого – сортування побутових відходів, що підлягають переробці.
  • До третього – утилізація біовідходів (листя і гілки дерев, сіно та інше).

До тари відноситься вся пластиковий посуд, коробки і пляшки від йогуртів, масла, кетчупу і майонезу. Також, тарою є пляшки від миючих і чистячих засобів, все пакувальні пакети і плівки, обгортки від солодощів, пластикові упаковки з під сирів і ковбас, домашньої хімії, соків, молока і кефіру. До неї ж належать і бляшані банки з під консервації та консерви, пробки від пивних пляшок і газованої води, фольга і зламана тара.

До макулатури відносяться: старі листи і газети, книги без обкладинок, журнали, рекламні проспекти і каталоги, використані зошити і альбоми для малювання, обгортковий папір і вітальні листівки, картонні папки, ящики та коробки та інші чисті і сухі вироби та упаковки з паперу.

До біологічно розкладається відходів відносяться: шкарлупки від яєць, кавова гуща, заварка і чайні пакетики, паперові рушники для кухні, нігті, волосся, серветки, хліб, фрукти і овочі, риба і м’ясо, залишки рослин або квітів.

Неразлагающіеся харчові відходи, такі як: великі кістки тварин, напої, кисломолочні продукти і супи сортуються окремо від розкладаються відходів.

Вступити до лав захисників навколишнього середовища дуже просто. Для цього потрібно знати, як сортувати і куди дівати відсортоване сміття та побутові відходи. За кордоном сортування сміття є обов’язковою і навіть більше – у разі її недотримання передбачені штрафи. У нас же справа, на жаль, йде інакше. Але незважаючи ні на що, в кожному місті можна зустріти спеціальні сміттєві баки і різнокольорові контейнери, призначені для відсортованого сміття.

Припустимо, жовтий контейнер призначений для пластика. В нього сміливо можна кидати: пластикові пляшки без кришок, склянки, каністри і тарілки, баночки і тюбики від косметичних засобів.

Синій сміттєвий контейнерпаперовий. У нього можна викинути зібрану макулатуру, крім використаних шпалер, скотча, фотопаперу та поліетилену.

Зелений контейнер можна використовувати для викиду решти сміття, включаючи предмети особистої гігієни, харчові відходи і багато іншого.

У Німеччині для сортованого сміття використовують контейнери інших квітів. Для біосміття – коричневі або сірі, макулатурисині, змішаних відходів (запальнички, дискети, гума, фотографії, шкіряні вироби, недопалки)жовті. Врахуйте, що в контейнер з макулатурою не можна складати мокру або брудний папір, оскільки вона використовується для переробки та виробництва вторинної сировини.

Після знайомства з правилами сортування сміття зверніть увагу на те, що використання екологічних підгузників для дітей, перегляду фільмів без їх запису на диски онлайн, використання електронних квитків, сірників замість запальничок, екосумок замість пластикових пакетів, а також оплати комунальних та інших рахунків онлайн допоможе зберегти величезну кількість електроенергії і зберегти планету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *