Як бути озброєним на всі випадки життя?

Про відмінників і двієчників. А оцінки – за що?

Тут ось яка справа. Відмінники-перфекціоністи – це маленькі олігархи. Вони заробляють більше всіх відмінних оцінок, і стають улюбленцями бюджету…

У них гроші до грошей (хотів сказати п’ятірки до п’ятіркам, 12-ки до 12-кам). Вони роблять уроки завжди вчасно і на відмінно, не обманюють очікувань. Навіть в саму сльота вони носять білосніжні джинси.

За що ж їх все не люблять?… Відповідь проста: їх капітал, що складається з купи прекрасних оцінок, не вкладено в справу. Він осідає мертвим капіталом, а вони думають, що їх люксовий капітал вічний. А двієчники давно зрозуміли, що ніякого капіталу у них немає, і їм доведеться просуватися вперед за рахунок кмітливості, зв’язків, комунікацій, вміння викручуватися з безнадійних ситуацій.

Моя гіпотеза полягає не в тому, щоб іронізувати над тими й іншими, а поєднати якості обох. Щоб коли доведеться – бути збройним на всі випадки життя.

До чого це я? До того, що в системі освіти майбутнього про це будуть зовсім за іншими критеріями. Ми ще розберемося з вами якою має бути система оцінювання, щоб наші діти не ставали лузерами.

І зробити це буде просто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *