Що робитимуть з пораненими американськими спецназівцями?

У випадку серйозного поранення спецназівців США в зоні бойових дій будуть тимчасово присипляти. У такому стані вони перебуватимуть до переміщення в безпечне місце.

Американське Командування сил спеціальних операцій (SOCOM) виділила 550 тисяч доларів на фінансування принципово нового лікарського препарату для потреб силових структур. Ліки, розроблені австралійськими вченими, не тільки захищає від втрати крові, але також попереджає незворотні пошкодження головного мозку.

Як відзначають експерти, нові ліки може бути першим великим кроком при лікуванні поранених на полі бою. На розробку нового медичного препарату фахівці підрозділу Тропічної медицини і здоров’я при Університеті Джеймса Кука витратили сім років.

Препарат повинен бути застосований протягом «платинових 10 хвилин» після поранення так в медицині називають час ефективності наданої допомоги. За словами медиків, «золотий час» не рятує тяжкопоранених в умовах серйозного бою.

У ході бойових дій в Іраку і Афганістані більше 87 відсотків смертей серед союзників відбувалися протягом перших 30 хвилин, до того, як вони потрапляли до лікарні. Майже чверть з них, близько тисячі чоловік, можна було врятувати, якби їм вчасно надали повноцінну медичну допомогу, – розповідають вчені.

За їх словами, при серйозної втрати крові та черепно-мозковій травмі сучасні засоби ефективно лікують щось одне. Виходить палиця з двома кінцями. Але якщо вирішити обидві проблеми, то можна врятувати безліч життів, відзначають вони.

Допомогу пораненому на полі бою опиняється в два етапи. Перша ін’єкція, яка робиться відразу ж після отримання травми, рятує пораненого від сильної кровотечі та пошкодження головного мозку. Друга доза стабілізує стан солдата і продовжує час, протягом якого йому можна допомогти зберегти життя.

Рідина вводиться в кров або кістковий мозок. Вона знімає запальні процеси, перешкоджає порушення згортання крові і зменшує витрату енергії.

Дослідники говорять, що нові ліки може бути також використано цивільними особами в мирний час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *