Як боротися з синдромом емоційного вигорання

Синдром емоційного вигоранняце психологічна реакція людини на довгострокове емоційне перевтома, що виявляється у втраті інтересу до життя. Така реакція може «дозрівати» місяцями і навіть роками. Американський психолог Херберт Фрюденбергер в 1974 р дав визначення РЕВ (по англійськи «burnout») як проблеми, «народженої суспільством і часом, в якому ми живемо, постійною боротьбою за те, щоб наповнити наше життя змістом. Цей стан не проходить, якщо його ігнорувати».

РЕВ може наступити практично у будь-якої людини, і розвивається він за наступним сценарієм (хоча людина не завжди проходить всі ступені):

• прагнення самоствердитися;

• рішення працювати більше;

• нехтування своїми потребами;

• нерозуміння конфлікту (людина не розуміє кореня проблеми свого поганого самопочуття);

• зміна цінностей (втрачає друзів, родину, залишає улюблені заняття і т. д.);

• заперечення навислих проблем (цинізм, агресія і розчарування стають очевидними);

• соціальна ізоляція (при цьому з’являється грунт для алкоголізму, наркоманії і т. п.);

• помітні зміни в поведінці;

• внутрішня пустота;

• депресія;

• РЕВ (думки про самогубство, повне розумовий і фізичне виснаження).

Причини винекнення рев

Причиною виникнення СЕВ є стрес, викликаний зазвичай занадто насиченим життям: великою кількістю зустрічей, засідань, проектів, нереальними термінами виконання зобов’язань, другорядними і непотрібними справами, відволікаючими від основної роботи, а також багатьма іншими чинниками, що впливають на життя людини в нашому перенасиченому інформацією і технологіями світі. Стрес сам по собі звичайно не викликає великих проблем, але відносно тривалих і численних стресів кожен з нас має свої межі стійкості, і коли ми переходимо їх, то опиняємося на межі перевтоми.

Як боротися з рев або попередити його

1. Проаналізуйте свої мотиви в житті. Зазвичай вчителі, лікарі, менеджери та представники інших професій, часто і багато спілкуються з людьми (пацієнтами, учнями, клієнтами і т. Д., Які не завжди ведуть себе «добре»), змушені вести себе чемно і ввічливо з обов’язку служби, які не відчуваючи справжньої любові до людей. З часом стимул (зарплата, кар’єра і ін.) «Любити» людей слабшає або зникає, і людина дає волю своїм справжнім почуттям. Якщо таке ставлення не змінюється, людина змушена міняти роботу, сподіваючись, що коли то він виявиться в такому місці, де «любити» інших потрібно буде не так часто або попадуться такі люди, яких любити буде легко. Як же навчитися по справжньому любити людей?

2. Спростіть своє життя. Телебачення, інтернет, мобільні телефони та інші засоби масової інформації допомагають нам в роботі, але одночасно через них надходить маса непотрібної для нас інформації. Це відволікає нас від наших прямих обов’язків, займає час і розум, і, в кінцевому рахунку, створюється враження, що ми сильно перевантажені.

3. Виділяйте час для відпочинку. Віддавайте перевагу корисному фізичної праці, при якому розум відпочиває: роботі в саду або городі, розведенню квітів, ремеслам, прогулянкам у парку або лісі і т.п. Відпочинок на лоні природи надає відновлює дію. Уникайте тривалого перегляду телепередач або інтернет серфінгу.

4. Дотримуйтеся здорових звичок у харчуванні. Вживайте в основному рослинну їжу, уникайте стимуляторів кави, чаю, алкоголю і гострих спецій. Важливо щодня вживати 8 червень склянок води.

5. Виробляйте звички регулярності в житті відносно режиму сну і вживання їжі.

6. Не обмежуйте себе у сні. У середньому людині необхідно спати 7-8 годин на добу.

7. Відпочивайте хоча б один раз на тиждень. Розуміючи потребу людини у відновленні духу, душі і тіла.

8. Не давайте обіцянок, які ви не зможете стримати. Перевантажуючи себе, ми стаємо дратівливими і агресивними, бо відчуваємо тиск невиконаних зобов’язань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *