Хвильова гімнастика

«Волнар» – простий тренажер, який можна виготовити самостійно.

Принцип дії – біомеханічний хвильової резонанс, що передає коливальні рухи на різні групи м’язів.

Перш ніж ми перейдемо до «волнару», давайте розглянемо ефект хвильового резонансу.

Хвильовий резонанс являє собою ефект передачі коливань від однієї ділянки тіла до іншого за допомогою хвилі. Завдяки цьому ефекту біомеханічні коливання поширюються по всьому тілу зі швидкістю звуку і забезпечують узгодження дій м’язових і нервових волокон всередині кожного м’яза і м’язів між собою, масаж м’язових тканин і активізацію нервових каналів, що покращує тонус і значно знижує застійні явища в тканинах і органах.

Хвильовий рух реалізує зміну стану скелетної мускулатури з напруги на розслаблення і назад з частотою рухів, що здійснюються людиною, «яка задається» частотою коливань тренажера. Саме така зміна стану сприяє «хвильовому самомассажу» м’язової тканини, інших тканин і судин.

Усі пропоновані Вашій увазі вправи володіють хвильовим характером дій, що і сприяє здійсненню масажу судин і капілярів.

У цей момент скелетна мускулатура спільно з судинами починає працювати як «периферичний серце», тобто стає як би механічним «гідродинамічним» насосом для прокачування крові та лімфи, що безпосередньо здійснює і покращує капілярний кровообіг. Периферичний («м’язове») серце значно перевершує по потужності саме наше серце, тому хвильовий характер вправ є оптимальним для активізації можливостей «периферичного серця» в лікувально-профілактичних та спортивно-тренувальних цілях, так як з найменшими фізіологічними затратами дозволяє включити м’язові насоси на частоті , зазвичай відповідної значному навантаженні.

Особливо слід відзначити позитивний вплив хвильових біомеханічних коливань на стан хребта. Відомо, що правильне положення хребта залежить від тонусу і симетричності роботи потужних міжхребцевих м’язів. Задаючи цим м’язам ритмічну зміну напруги і розслаблення, ми тим самим знімаємо «гіпертонус» і забезпечуємо симетричну роботу, що сприяє загальному вирівнюванню тонусу м’язів хребта і поступового зняття больового синдрому за рахунок релаксації і поліпшення обміну при хвильовому Мікромасаж.

Хвильова навантаження має широкий спектр позитивних фізіологічних наслідків на організм людини: поліпшується капілярний кровообіг, робота серцево-судинної і нервово-м’язової систем, нормалізується обмін речовин, розслабляється хребет та ін.

Перед тим, як почати працювати з Волнаром, рекомендую виконати наступні вправи:

1. «Пружина» (коротка хвиля).

Відчуйте в собі «внутрішню пружину», що діє вздовж осі хребта, натягніть верхівку вгору, а підборіддя злегка опустіть вниз до яремної (горловий) западині.

Як би зачепитеся верхівкою за гачок в небі. Далі розслаблюємо тіло, подаємо злегка вперед таз, ноги злегка згинаємо в колінах, в цілому відчуття грузика на пружинці. У ролі грузика відчуваємо куприк, верхівка – гачок. Тепер в цьому положенні починаємо струшувати кистями рук, відчуйте оніміння спочатку пальців рук, потім кистей і так до плечей. Далі намагаємося передати ритм струшування руками – всьому тілу, злегка присідаючи і підводячись, трясемося, роблячи акценти вниз, рухайтеся вниз, як би скидаючи з себе щось, і тут же підводитися. Далі прискорюйте потряхивания, робіть їх швидше і якомога дрібніше. Вага тіла перенесіть на середину стоп. Ось і виходить щось на зразок пружинки. Труситься все: сідниці, живіт, груди і навіть щоки і підборіддя.

Міняйте амплітуди, переносите вагу тіла з ноги на ногу. Кисті рук весь час трясуться…

Хвильова гімнастика

2. Ламання Ваньки (довга хвиля)

І.п. Стоячи, руки вздовж корпусу, щільно притиснуті до зовнішньої сторони стегон.

Починаємо обертання плечима вперед, руки від корпусу не відриваємо.

Продовжуючи обертати плечима, одночасно з цим відпускаємо таз, починаємо подавати його Впере-назад, далі не припиняючи рухів плечима і тазом, відпускаємо гомілкостопи, то підводячись, то опускаючись на мисках. В кінці, не припиняючи комплексних рухів, відпускаємо голову, яка від хвильового двітженія починає то опускатися, то підніматися. Відчуйте хвилю від ніг до голови, попрацюйте так 3 хв.

Потім поміняйте напрям руху плечей, почніть обертати їх назад, потім відпускайте таз, гомілкостопи і голову.

Хвильова гімнастика

Виготовлення Волнара:

Візьміть порожню пластикову пляшку ємністю 1,5 або 2 літри. Наполовину залийте її водою і закрийте кришкою. От і все, тренажер готовий до застосування.

Вправа «Поперечна хвиля»:

Підніміть Волнар над головою на витягнутих руках.

Почніть поперечні коливання його над головою вправо-вліво, відчуйте поперечні коливання свого хребта (рис. А). Проробіть 1 хв.

Далі, не припиняючи коливань, почніть повільно опускати прямі руки з волнаром перед собою. Коли руки з волнаром опустяться до тазу (рис. Б), почніть повільно присідати якомога глибше (рис. В).

Після повного присядь почніть рух у зворотний бік.

Проробіть так 5 – 7 разів.

Хвильова гімнастика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *