10 робочих місць для медиків майбутнього

Багато років люди говорили: хочеш надійну роботу – іди в сферу медицини. З роками ця фраза набуває іншого значення. Люди живуть довше, медичні потреби ростуть. За даними ООН, число людей у світі у віці 60 років і старше має подвоїтися до 2050 року, з 841 мільйона в 2013 році до 2 мільярдів. Ці 2 мільярди людей будуть потребувати допомоги лікарів, стоматологів, фізіотерапевтів, фармацевтів і хірургів.

Але якщо бути стоматологом або фізіотерапевтом – не ваше покликання, не поспішайте звільнятися. У майбутньому робочих місць у сфері медицини буде набагато більше. Охорона здоров’я буде включати багато нових технологій, багато з яких зараз перебувають у зародковому стані. Робот-хірург буде виконувати операції за вас. Роботи-медсестри будуть стежити за хворими за вас. З’являться нові професії. Перед вами десять робочих місць медицини майбутнього, до яких можна починати готуватися вже зараз.

Біоінформатики

10 робочих місць для медиків майбутнього

Якщо вам подобається наука і статистика, біоінформатика може бути хорошому полем роботи для вас. Біоінформатики збирають і аналізують дані з різних біологічних областей, включаючи популяционную біологію, генетику і фармацевтику. Аналіз проводиться за допомогою математичних моделей і динамічного моделювання, створеного біоінформатики, який використовує програмне забезпечення та Інтернет в якості основних інструментів. У практичному плані це означає, що біоінформатика може планувати клінічні випробування нових ліків або програмувати статистичну модель популяційного росту. Можливо, він буде створювати тривимірні моделі ДНК і послідовностей білків для аналізу.

Біоінформатики (вони ж біостатісти, біометрісти та комп’ютерні біологи) вже відбулися як професійні працівники. Одним з основних успіхів аналізу подібних даних став аналіз генома, в рамках дослідження генома людини, яке почалося в 1990 році і завершилося в 2003 році. Багато хто вважає, що число таких працівників буде зростати в майбутньому, оскільки розвивається така сфера, як індивідуальна лікарська терапія. Фармацевтичні компанії, до речі, один з основних двигунів біоінформатики.

Спеціаліст з кріоконсервації

10 робочих місць для медиків майбутнього

Ми знаємо, що деякі люди заморожують себе після смерті (або просто свій мозок) в надії, що одного разу наука зможе вилікувати те, що могло їх убити, і повернути їх до життя. Заморожують навіть улюблених вихованців на всякий випадок. Ось де знадобляться фахівці з кріоконсервації.

Кріоконсерваціяце мистецтво заморожування чого-небудь на майбутнє, наприклад, тканини або органи. Спеціаліст з кріоконсервації керує безпосередньо процесом заморозки. Найбільш поширене використання кріконсервації  заморожування ембріонів для екстракорпорального запліднення, заморожування сперми і яйцеклітин для тих, хто втратив можливість розмножуватися природним шляхом.

Хоча вчені поки не думають про те, як повертати до життя заморожених людей – поки не думають – є надія, що одного разу можна буде заморожувати і успішно пересаджувати складні тканини і органи. Органи для трансплантації зараз мають термін придатності на день або два і можуть пропасти, якщо не знайти реципієнта вчасно. Уявіть, якби ці органи можна було зберегти. Над цим вчені якраз і працюють. Як тільки вони досягнуть успіху, фахівці з кріоконсервації будуть вкрай затребувані.

Дизайнер імплантуються органів

10 робочих місць для медиків майбутнього

Як пише HowStaffWorks, станом на вересень, 123175 американців стояли в черзі на трансплантацію; з них 101 170 пацієнтам потрібна пересадка нирки. Але навіть якщо вони отримають нирку, не факт, що їхні біди закінчаться. 7% реципієнтів зазнають невдачі протягом першого року; 17% втрачають нову нирку протягом трьох років. За 10 років відсоток успіху склав 54%. Найчастіша причина відмови нирки – або іншого органу – те, що з нею починає боротися імунна система, приймаючи нирку за чужорідне тіло.

Вчені сподіваються, що в майбутньому буде доступна настроюється пересадка органів – органи будуть створюватися спеціально для вашого тіла, можливо, з використанням ваших власних клітин. Ці клітини (суспензіруемие в гелі) використовуватимуться як чорнило для 3D-принтерів, що друкують органи. Такі органи суттєво скоротять списки очікують пересадки, а також вирішать питання з відторгненням органів. Медики в даний час намагаються виростити самі різні органи, від нирок до вух, щоб допомогти людям з проблемними або пошкодженими органами. Міжхребетні диски вже успішно випробували на пацюках, а скоро випробують і на людях. Звичайно, з розвитком цього сегмента важливою стане робота дизайнера імплантуються органів.

Терапевт кінця життя

10 робочих місць для медиків майбутнього

Оскільки люди живуть довше, у них з’являється більше часу обдумати і спланувати свої останні роки життя або навіть десятиліття. Ось де може придатися терапевт кінця життя. Озброївшись досвідом соціальної роботи, паліативної допомоги, освітою і людською психологією, ці фахівці будуть працювати з літніми людьми, щоб підготувати їх до завершальної стадії життєвого шляху. Обговорювані питання можуть включати себе і такі питання, як зробити процес вмирання гладким і безболісним, як краще підготувати себе емоційно і вирішити можливі юридичні питання.

Терапевти кінця життя також можуть попрацювати з сім’ями клієнтів, щоб підготувати їх до процесу. Досвідчені терапевти зможуть не тільки володіти потрібною освітою, але і зможуть обговорювати конфіденційну та особисту інформацію з співчуттям і неупередженістю. Сьогодні багато такі речі вже обговорюються з літніми людьми, але найчастіше цей процес досить пожмаканий.

Генетичний консультант

10 робочих місць для медиків майбутнього

Генетичні консультанти будуть працювати з лікарями та іншими медпрацівниками, щоб допомогти пацієнтам зрозуміти успадковані особливості, генетичні захворювання та вроджені дефекти, що впливають на них або на їх сім’ю. Також вони зможуть делікатно обговорювати вельми інтимну інформацію. Наприклад, якщо генетичний тест показує, що у вас є ген раку молочної залози, генетичний консультант зможе допомогти відповісти на питання, чи варто робити мастектомію, як Анджеліна Джолі, або почекати пару років і подивитися, що буде? Які гени будуть визначати майбутнє вашої дитини? На ці та інші питання відповідатимуть генетичні консультанти.

Варто відзначити, що хоча генетичні консультанти вже існують – Національне товариство генетичних консультантів було засновано в 1979 році – відносно невелике число людей користуються їх послугами, та в принципі і генетичні тестування знаходиться в зародковому стані. Але все змінюється. З’являються більш точні і складні тести, розробляються нові. Їх кількість зростає, а разом з ними буде рости і число генетичних консультантів.

Професор за спеціальностями охорони здоров’я

10 робочих місць для медиків майбутнього

Це очевидне питання, але мало хто їм задається. Якщо в майбутньому буде так багато нових робочих місць у сфері медицини та охорони здоров’я, хто буде навчати всіх цих професіоналів? Приміром, професора за спеціальностями охорони здоров’я. Ці люди будуть вчити лікарів, медсестер, фізіотерапевтів, стоматологів, а також фахівців з кріоконсервації та біоінформатики. Іноді вони будуть практикуючими лікарями, іноді вченими або вчителями. Оскільки сфера охорони здоров’я швидко змінюється, ці професори повинні постійно бути в курсі новітніх досліджень і змін у своїй сфері. Також проводити власні дослідження.

За різними оцінками, зростання спеціальностей у сфері професорів, навчальних молодих фахівців новими спеціалізаціями, складе не менше 36,1% з 2014 по 2024.

Навігатор з охорони здоров’я

10 робочих місць для медиків майбутнього

Іноді здається, що простіше бути хворим, ніж доглядальницею. Якщо ви хворієте, люди оточують вас турботою і увагою. Але якщо ви – чоловік чи дружина хворого – ви будете стурбовані тим, щоб його або її лікування проходило гладко і легко, щоб не було плутанини зі страховкою чи ще чимось. Це непросто, тому що лікарні та медичні центри – досить складні організації. І ось тут може припасти до місця навігатор з охорони здоров’я.

Навігатор з охорони здоров’я спокійно і співчутливо проведе вас через складну медичну систему, відповість на всі питання від «З ким мені поговорити про те, що у моєї дружини немає апетиту?» До «Чи знадобиться нам медичне обладнання, коли він повернеться додому?». В даний час такими навігаторами часто виступають колишні медсестри, але в майбутньому такі люди будуть володіти хорошою підготовкою як у сфері охорони здоров’я, так і в сфері соціальних послуг.

Медичний секретар

10 робочих місць для медиків майбутнього

Системи електронних медичних карт (EHR) набирають обертів і, як видається, економлять час для лікарів. Більше не потрібно робити нотатки під час візиту і надиктовувати інформацію про пацієнта після цього. Але на ділі ж EHR вимагають більше часу, тому що лікарям потрібно вводити всю інформацію (більш детальну) в комп’ютерну систему. Пацієнтам залишається менше часу, що ніколи не було добре. Тут придасться медичний секретар, точніше його видозмінена форма.

Медичний секретар буде слідувати за лікарем і вводити медичну інформацію в EHR. Також вони будуть вносити супутню інформацію і готуватися до майбутніх зустрічей, відповідаючи на питання і знаходячи інформацію. Оскільки ця позиція передбачає тісну роботу з медичною сферою, деякі медустанови в США вже готують студентів-медиків до цього і вводять додаткові курси. В цілому володіння комп’ютером стає все більш кращим при прийомі лікарів на роботу.

Медичний робототехніки

10 робочих місць для медиків майбутнього

Познайомтеся з HeartLander. Це крихітний робот, який проникає в груди пацієнта через невеликий розріз нижче грудини і рухається через тіло пацієнта в зону серця, яку призначає лікар. HeartLander управляється лікарем, але створюється медичним робототехніки. Такі робототехніки розробляють розумні інструменти, які використовуються медичними професіоналами, дозволяючи робити все, від операцій до перевірки діагнозу.

Крім таких роботів зразок HeartLander, є також пристрої типу DEKA Arm, керований силою думки протез руки, який виконує різні завдання, що вимагають тонкої моторики, приміром, може взяти яйце, що не розбивши його. У черзі патентів є й інші, ще більш футуристичні роботи для сфери охорони здоров’я зразок роботів-компаньйонів для літніх і інвалідів; нанороботів, яких можна ковтати, щоб ті робили знімки нутрощів; роботів-нейрохірургів, які працюватимуть безпосередньо у вашому черепі.

Медичним робототехніки доведеться освоювати технічні та комп’ютерні науки, а також проходити відповідну медпідготовки. Причому чим далі в майбутнє – тим більше.

Телехірургія

10 робочих місць для медиків майбутнього

Телехірургіяце лікарі, які оперують своїх пацієнтів віддалено. На відміну від комп’ютерної хірургії, коли хірурги роблять операції за допомогою комп’ютера і пацієнт лежить в декількох метрах від них, пацієнт Телехірургія може знаходитися в іншому місті чи навіть країні. Перша повністю віддалена операція – видалення жовчного міхура пацієнта з Франції в Нью-Йорку – була здійснена в 2001 році.

Хоча Телехірургія по стану на 2014 рік поки не є загальнопоширеною, в майбутньому їй, звичайно, знайдеться місце. Коли такі системи стануть досконалими і економічно доцільними, Телехірургія зможуть лікувати поранених солдатів прямо на полі бою або астронавтів у космосі. Також Телехірургія буде корисна людям, які живуть у сільській місцевості або в країнах, що розвиваються, де досвідчені хірурги в дефіциті. До того ж у конкурсі на професію Телехірургія зможуть брати участь хірурги по всьому світу, оскільки розташування більше не матиме значення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *