Хвалити дитину шкідливо?

Чомусь багато батьків, соромляться, а часто бояться хвалити своїх дітей. Причина криється в чому, це і страх розбалувати, занадто завищити самооцінку дитини, не вміння в принципі хвалити і багато іншого. На що я можу вам відповісти, хвалити потрібно і дуже часто, але обережно!

Величезний плюс в тому, що ви хвалите свою дитину, полягає в тому, що він знає, його люблять і цінують.

Дитина гармонійно розвивається, не боїться пробувати свої сили в новому творчості, розвивати свої здібності та вміння. Він знає його оцінять!

Почуття впевненості в собі і власних силах, яке закріплюється за кожним вашим добрим словом щодо дитини, послужить йому в майбутньому твердою основою і опорою в будь-яких починаннях.

У нього не буде страху, споконвічного страху, що у нього нічого не вийде, він знає, якщо вийде погано, то він буде намагатися наступного разу зробити краще!

Хвалити дитину шкідливо?

Де ж ця золота середина? Запитаєте ви, і це правильно. У цьому вся суть, потрібно дивитися по ситуації.

Розберемо на прикладах:

Якщо вашій дитині ще немає трьох років і він вимальовуючи якісь закарлючки на листку паперу, потім, каже вам що це котик. Ви розумієте, що до названого тваринного там ще далеко. Дитині зараз не важливо знати, що це не кіт на папері, йому важливо, що б його старання оцінили! Ось і оцініть… Можна сказати, що відмінна робота молодець! Чудовий котик! А потім питаєте: А де у котика хвостик? А де очі?… Таким чином дитина почне замислюватися, а де? І буде просити вас домалювати, потрібно домалювати… Але сильно не намагайтеся, а на рівні малюка і намалюйте… І так простим спілкуванням, ви вчите дитину, що він молодець, але є завжди куди прагне!

– Якщо дитині в районі 4-6 років і він зібрав з конструктора неуявну конструкцію і з гордістю її демонструє, наприклад це вежа, гараж, літак, космічна станція… Не важливо… Тут потрібно проявити фантазію батьків, по тому як саме цим ваша дитина і займається … Фантазує… І це добре!!! Ви повинні по істині здивується із захопленням, і почати цікавити (що, да, як?) Дитина буде захлинаючись розповідати принципи роботи конструкції… якщо не все правильно як у житті… Нічого страшного… Ви повинні питати з великим інтересом… і в кінці бесіди… Завязавшейся гри… Похвалити дитину.

Хвалити дитину шкідливо?

Спасибо (ім’я дитини), було дуже цікаво. Ти молодець, що побудував, зібрав, спорудив і т.д. (назва конструкції). Потім можна запропонувати, що б вам ще хотілося побачити в його творчості, наприклад, а давай побудуємо космічний кораблі? Карету для принцеси? і т.д.

Якщо ваша дитина цілком вже самостійний підліток. Напевно він чимось захоплюється! Немає таких дітей яким нічого не цікаво!

Ви повинні чітко відслідковувати його успіхи, своєчасно пропонувати допомогу в його інтересах. Вони звичайно самовпевнені, але все ж ще діти і їм потрібна наша підтримка. Дуже часто вони це заперечують, але все ж дуже чекають! Чекають вашої підтримки і похвали!

 

Нехай він буде не першим в поєдинку, перемогах… Ви повинні чітко показати дитині, що це не крах і не розчарування, ну і нехай він не зайняв першого місця з боксу, не стала вона першою красунею школи і т.д.

Це досвід, з якого потрібно зробити висновок, знайти недоліки, підкоригувати свої дії і знову пробувати і домагатися перемог! І головне хваліть дитину за участь, за сміливість, за витримку, за відвагу! Вони молодці вже від того, що приймають участь у заходах, адже вони до них готуються, переживають і хвилюються! І як ніколи в таких ситуаціях потрібна ваша похвала, дитина повинна знати, що хай він не найкращий у цьому випробуванні, але кращий для вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *