Особливості чоловічого грипу: несподівані факти

Чоловіки як діти. А коли хворіють так тим більше – мало не вмирають при перших же симптомах застуди. Лежать собі на диванах, охають і ахають, очікуючи допомоги не те мами, не те дружини. У Великобританії навіть придумали глузливе поняття «чоловічий грип», що припускає, що багато чоловіків, страждаючи звичайною застудою, перебільшують, що у них серйозне захворювання, від якого навіть можна померти.

Але чи так це насправді? Чи правда існує особливий вірус грипу, який впливає на організм чоловіків інакше, ніж на жінок?

Чоловічий грип: правда чи вигадка?

Вчені з усього світу вирішили з’ясувати це питання. Доктор Чарльз Рейзон, директор програми «Розум / Тіло» в медичній школі Університету Еморі в Атланті, вважає, що в той час як симптоми хвороби чоловіків дещо перебільшені, вони дійсно відчувають кілька більший дискомфорт в порівнянні з жінками. «Існує багато доказів, що дозволяє нам стверджувати, що жінки більш чутливі. Але цікаво те, що чоловіки більш уразливі, коли хворіють», – говорить доктор Рейзон.

Профілактика грипу та застуди

З ним погоджується і Аманда Еллісон, невропатолог з університету Дарема (Великобританія). Вона впевнена, що причиною настільки гострих симптомів у чоловіків є робота гіпоталамуса. При народженні ця частина мозку однакова у обох статей, але в період статевого дозрівання хлопчика вона починає виробляти тестостерон, і тому зростає швидше, ніж у дівчаток. «За рахунок більшого розміру гіпоталамуса, чоловіки мають більше рецепторів температури. А вони, в свою чергу, роблять представників сильної половини людства більш чутливими до змін показників термометра, – вважає доктор, – і якщо чоловіки скаржаться, що почувають себе погано, то, можливо, ні краплі не перебільшують».

Як дізнатись, чи є у дівчини бажання познайомитися з вами? Ми вам розкажемо пару фактів, які стосуються цього питання.

Чоловічий грип, грип у чоловіків

Дослідники медичної школи Стенфордського університету, в свою чергу, вивчали реакції чоловіків і жінок на вакцинацію проти грипу. Вони виявили, що спочатку у жінок мається сильніша реакція антитіл на вакцину, ніж у чоловіків, таким чином, даючи їм більш надійний захист від вірусу. Чоловіки з низьким рівнем тестостерону також мали кращу реакцію імунітету, більш-менш схожу з жіночою.

Вчені також давно припускали, що чоловіки більш сприйнятливі до бактеріальних, вірусних, грибкових і паразитних інфекціях. Дослідження, опубліковане в Національній Академії Наук Великобританії, показує, що жінки мають більш високий рівень білків в крові, які виділяються в кров при найменшій загрозі захворіти.
психологічні причини

Психологи ж стверджують, що передумовами такої поведінки чоловіків є зовсім не генетичні, а психологічні мотиви. Армонд Асерінскі, клінічний психолог, який витратив десятиліття на вивчення психології сімейних пар, вважає, що не дивлячись на те, як смішно може виглядати чоловічий грип, його також можна сприймати як умисний хід розвінчання стереотипного уявлення чоловіків. «Я думаю, що одна з речей, яку придумало наше суспільство, – це своєрідна форма гумору, яку використовують проти людей, у яких є влада», – каже Асерінскі. «Ми все ще живемо в тому суспільстві, де роль статей поділені, а чоловічий грип – тактика знущання над людиною, яка є головою сім’ї». Іноді чоловіки також починають нити, тому що їм не вистачає тепла і ласки. У надії заповнити порожнечу, вони починають будувати з себе великих страждальців.

Грип у дитини: що робити?

Якщо ви думаєте, що ваш грип – особливий, і гідний кращого дивана для лікування, а ваші стогони тягнуть на Оскар, все одно не варто занадто перебільшувати свої страждання. Всі ми, і чоловіки, і жінки, в рівній мірі переживаємо період застуди, коли здається, що настав час нашої смерті. Але очевидно ж, що ми не помремо, і погане самопочуття поліпшиться і без особливого ажіотажу навколо нашої персони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *