Вся правда про дієтичну Coca-Cola

І не тільки про неї! У всьому світі падає попит на “звичайну” солодку газовану воду і зростає – на її “дієтичний” аналог. В чому різниця?

У тому, що замість звичайного цукру в другому випадку використовується аспартам. Це такий підсолоджувач, який приблизно в 150-200 разів солодше цукру, а значить, його кількість в газованій воді потрібно мінімальне. Як результат – не така велика кількість калорій, як у звичайній банці коли.

Європейське агентство FDA, що контролює безпеку харчових продуктів, вважає, що аспартам нешкідливий. Але, як показало недавнє дослідження амеріанскіх фахівців, це дуже небезпечна речовина, яка викликає судоми, серцеві напади та інші проблеми зі здоров’ям.

Для цієї наукової роботи науковці з Університету штату Айова протягом 10 років спостерігали за 60 тисячами американських жінок. З’ясувалося, що ті з них, які випивали по дві банки дієтичної содової або дієтичної Кока-коли, мали набагато більш високий ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Зрештою, велика частина з них помре саме від проблем, пов’язаних з серцем.

У любителів газованої така ймовірність вище на 30%.

Ось висновки самих учених:

“Порівняно з жінками, які ніколи або дуже рідко п’ють дієтичну газовану воду, ті, хто п’є її щодня, мають на 30% більший шанс заробити серцевий напад або інсульт. І на 50% більший шанс померти від серцево-судинних захворювань.

Це одне з найбільших досліджень на цю тему, і наші дані збігаються з деякими попередніми науковими даними. Зокрема, з тими, що вказують на прямий зв’язок між дієтичними напоями та метаболічним синдромом.

Зв’язок між аспартамом і проблемами з серцем чітко видна, навіть якщо враховувати всі інші фактори ризику, включаючи індекс маси тіла, куріння, вживання гормональних препаратів, фізична активність, споживання солі, гіпертонія, високий рівень холестерину і т.д.

У любителів дієтичної содової також підвищуються ризики заробити діабет, гіпертонію і ожиріння”.

На щастя, у західному світі продажу газованої води вже падають. Ось як пояснює це журнал Time:

“У суспільстві зростає усвідомлення того факту, що підсолоджувачі, що замінюють цукор, – дуже шкідливі і по суті є головною причиною епідемії ожиріння. Штучні підсолоджувачі виходять з моди”.

Так що якщо ви любите солодке і не збираєтеся від нього відмовлятися, то віддавайте перевагу хоча б цукру. Або фруктозі. Вони безпечніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *